• چهار شنبه 6 مهر 1401
  • الأرْبِعَاء 2 ربیع الاول 1444
  • 2022 Sep 28
سه شنبه 14 بهمن 1399
کد مطلب : 123602
+
-

درگیری خانوادگی در تهران پایان هولناکی داشت

قتل 2نفر در دعوای 20برادر

قتل 2نفر در دعوای 20برادر

دعوای 20برادر افغانستانی بر سر اختلافات مالی، با قتل 2نفر از آنها، زخمی شدن 4نفر و دستگیری 4نفر دیگر به اتهام قتل پایان یافت.
به گزارش همشهری، شامگاه دوازدهم بهمن‌ماه اهالی منطقه سراج صدای دعوا و درگیری چند مرد را شنیدند. چندین مرد با یکدیگر درگیر شده بودند و برخی از آنها چاقو و قمه به‌دست داشتند. شاهدان وحشت‌زده با 110تماس گرفتند و گزارش این نزاع دسته‌جمعی را اعلام کردند. پس از آن به اورژانس زنگ زدند، چرا که چند نفر در جریان این دعوا چاقو خورده و خون آلود نقش زمین شده بودند. همین کافی بود تا مأموران کلانتری 126فرجام و اورژانس در محل حادثه حاضر شوند.

گزارش قتل اول
ماموران کلانتری که در محل حاضر شدند، به نزاع دسته جمعی پایان دادند. اما 6مرد خون آلود روی زمین افتاده بودند که امدادگران اورژانس، مرگ یکی از آنها را به‌دلیل شدت جراحات و خونریزی تأیید کرد. اما 5مجروح دیگر که با ضربات چاقو و قمه زخمی شده و از هوش رفته بودند، به بیمارستان انتقال یافتند تا تحت درمان قرار بگیرند. در این شرایط گزارش این درگیری مرگبار به قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس جنایی تهران اعلام و تحقیقات جنایی درباره این درگیری آغاز شد.

اختلاف مالی 
گروهی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران مأمور شده بودند تا راز این درگیری مرگبار و انگیزه متهمان را فاش کنند. بررسی‌ها حکایت از این داشت که دعوا میان 20برادر و شاگردانشان رخ داده است. 20برادر اهل افغانستان بودند و از سال‌ها قبل برای کار به ایران آمده بودند. آنها از 5مادر و یک پدر بودند که تعدادی از برادران در 2 مغازه قصابی حوالی خیابان سراج کار می‌کردند و تعداد دیگر در کشتارگاهی حوالی میدان بهمن. اما این برادران از چند‌ماه قبل دچار اختلافات مالی شده بودند. ظاهرا برادرهایی که در کشتارگاه کار می‌کردند گوشت مورد نیاز مغازه برادرانی که در قصابی کار می‌کردند را تهیه می‌کردند که به‌دلیل پرداختی‌ها و قیمت گوشت دچار اختلاف شده بودند. آنها از چند‌ماه قبل با یکدیگر درگیری داشتند تا اینکه روز حادثه برادرانی که در کشتارگاه کار می‌کردند به همراه شاگردانشان راهی مغازه قصابی برادران دیگرشان در خیابان سراج شدند. 
همین مسئله آغاز یک درگیری بزرگ میان برادرها و شاگردانشان شد. دعوای هولناکی که حدود 20دقیقه طول کشید و به قتل یکی از برادران و زخمی شدن 5نفر دیگر منجر شد. اما این پایان ماجرا نبود چرا که یکی از مجروحان به‌شدت حالش وخیم شده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و امیدی به زنده ماندنش نبود.

گزارش قتل دوم 
صبح 13بهمن‌ماه بود که از بیمارستان خبر رسید مجروحی که حالش وخیم بود جان باخته است. به این ترتیب با مرگ دومین مجروح، تعداد مقتولان این درگیری مرگبار به 2 نفر رسید. در این شرایط گزارش دومین قتل نیز به بازپرس حبیب‌الله صادقی اعلام شد و او دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد. دومین مقتول از دوستان یکی از برادرها (صاحب مغازه قصابی) بود که برای میانجیگری وارد دعوای 20برادر شده و به قتل رسیده بود. در این میان برادران و شاگردانی که در این درگیری مرگبار شرکت داشتند بازداشت شدند و صبح دیروز 4نفر از متهمان اصلی این پرنده برای انجام تحقیقات به شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران انتقال یافتند.
4متهم منکر قتل بودند و خودشان را بی‌گناه می‌دانستند. آنها مدعی بودند که ندیدند چه‌کسی به 2 مقتول چاقو زده و باعث مرگشان شده است. یکی از آنها که اتهامش قتل برادرش است، گفت: در جریان این درگیری یکی از برادرانم و دوستم که گناهی در این ماجرا نداشت کشته شدند و من اصلا ندیدم که ضربه اصلی را چه‌کسی به متوفیان زد. 
وی ادامه داد: من صاحب یکی از مغازه‌های قصابی هستم اما چند وقتی می‌شود که با برادرانم که در کشتارگاه کار می‌کنند مشکل پیدا کرده‌ایم. عمده اختلافاتمان به‌خاطر پول بود تا اینکه شب حادثه برادرانم به همراه شاگردانشان به مغازه من حمله کردند. البته برادران دیگرم نیز مغازه قصابی دارند که فاصله زیادی با مغازه من ندارد. دو سه نفر از مهاجمان به مغازه برادران دیگرم هم هجوم برده بودند و همین شروع یک درگیری دسته‌جمعی شد. آن شب شاگردانم و یکی از دوستانم که از ترکیه آمده بود در مغازه‌ام بودند که آنها هم به حمایت و هواداری از ما وارد درگیری شدند. یکی از برادرانم به من چاقو زد که به‌صورت سطحی زخمی شدم اما دوستم که از ترکیه آمده بود و نقشی در ماجرا نداشت و قصدش در این ماجرا فقط میانجیگری بود به‌شدت با ضربه چاقوی یکی از برادرانم زخمی شد که تلاش پزشکان برای نجات او فایده‌ای نداشت و دوستم به قتل رسید. او واقعا نقشی در این درگیری نداشت و درست روزی که به دیدن من آمد برادرانم دعوا را آغاز کرده و جان او را گرفتند.
وی ادامه داد: آن شب ما هم ناچار شدیم برای دفاع از خودمان چاقو از مغازه هایمان برداریم تا آنها را بترسانیم. اما من ندیدم که چه‌کسی با چاقو و قمه به سمت برادرم و دوستم هجوم برد و به آنها ضربه زد. من واقعا در آن شرایط به فکر نجات خودم بودم و مطمئن هستم که برادرم با ضربات چاقوی من به قتل نرسیده است.
در ادامه برادر دیگر نیز که در این درگیری حضور داشت در دفاع از خود گفت: مدتی بود که با برادرانم دچار اختلاف مالی شده بودیم. شب حادثه من داخل مغازه قصابی بودم که برادرانم به آنجا حمله کردند. من از ترس پشت یخچال پنهان شدم که آنها مرا بیرون کشیدند و به باد کتک گرفتند. من هم ندیدم که چه‌کسی برادرم و دوست برادر دیگرم را به قتل رساند چرا که من در ابتدای درگیری پشت یخچال بودم و چیزی ندیدم.
با دستور بازپرس جنایی، متهمان بازداشت شده و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفتند و تحقیقات برای روشن شدن حقایق ماجرا ادامه دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :