• چهار شنبه 9 آذر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 30
سه شنبه 7 بهمن 1399
کد مطلب : 122864
+
-

اسم تیم شما «استقلال» است

یک یادآوری ساده به محمود فکری و شرکا

اسم تیم شما «استقلال» است

رسول بهروش| بعد از شکست غیرمنتظره برابر سایپا، محمود فکری از اشتباهات داوری علیه استقلال حرف زده که خب در جریان بازی چنین چیزی قابل تشخیص نبود. آنچه دیده شد تصمیم داور برای اخراج محمد دانشگر و سپس انصراف سخاوتمندانه او بود، اگر نه سایپا سودی از سوت‌های اشتباه نبرد. در فوتبال حرفه‌ای حتی گلایه‌های به حق مربیان از اشتباهات داوری هم پذیرفتنی نیست و به بهانه‌جویی تعبیر می‌شود؛ چه برسد به این مدل اعتراض‌های کور و بدون مصداق که از سوی امثال فکری انجام می‌گیرد.
همه داستان اما همین نیست و سرمربی استقلال بعد از این باخت برای چندمین بار مدعی تبعیض به سود پرسپولیس شد؛ این بار نامربوط‌تر از هر زمان دیگری. فکری به اینکه چرا پرسپولیس هنوز هفته‌ای یک بازی انجام می‌دهد اعتراض کرده، درحالی‌که یک نگاه ساده به تقویم بازی‌ها نشان می‌دهد فشردگی برنامه سرخپوشان در راه است و این تیم بعد از دیدار با آلومینیوم، تا آخر نیم‌فصل هر 
5 روز یک مسابقه خواهد داشت. بعد هم واقعا کیفیت و نتیجه بازی استقلال برابر سایپا، چه ربطی به برنامه پرسپولیس دارد؟ مگر می‌شود فرافکنی اینقدر زمخت و گل‌درشت باشد؟ تیمت بد بازی کرده و به‌عنوان مسئول فنی باید جواب بدهی؛ باقی داستان‌ها سروصدای کاذب است. شاید این حرف‌ها یا مثلا تحریف اسم تیم رقیب در کوتاه‌مدت از بدنه فضای مجازی بازخورد مثبت بگیرد، اما این ترفند بعد از مدتی نخ‌نما خواهد شد. اسم تیم شما «استقلال» است؛ خودش عظمت و ابهت دارد و نیازی نیست با چنگ کشیدن روی صورت رقیب دنبال اعتبار باشید. حتی پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا عوامل باشگاه استقلال پیاپی به‌دنبال تعیین تکلیف برای برگزاری مسابقات عقب‌افتاده پرسپولیس بودند. این دفاع از حق نیست، حتی جوسازی برای کسب امتیاز هم نیست؛ بلکه صرفا نوعی خودزنی ناشیانه به شمار می‌آید، جار و جنجالی که فقط تمرکز تیم خودی را به هم می‌زند. واقعا عملکرد استقلال در داربی چه تناسبی با آن همه سروصدا و شرط و شروط داشت؟ 
آبی‌ها حتما در حوزه مسایل فنی مشکلاتی دارند، اما معضل اصلی این تیم «رفتاری» است. در این باشگاه خیلی از مصاحبه‌ها حرفه‌ای و درست نیست، مثل این جمله محمود فکری که قبل از بازی گفته بود: «برای‌مان خوب نیست سایپا یک امتیاز از ما بگیرد»؛ جمله‌ای که در تار و پودش تحقیر و دست‌کم گرفتن تیم حریف وجود داشت. خوشحال باشید آقای فکری؛ سایپای جوان از شما یک امتیاز نگرفت، بلکه 3 امتیاز گرفت؛ با شایستگی و سرافرازی هم گرفت.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید