• شنبه 18 آذر 1402
  • السَّبْت 26 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 09
پنج شنبه 22 آبان 1399
کد مطلب : 115542
+
-

علت مرگ سها رضانژاد مشخص شد

علت مرگ سها رضانژاد مشخص شد

4‌ماه پس از جان‌باختن سها رضانژاد، در ارتفاعات کردکوی استان گلستان، پزشکی قانونی در گزارشی علت اصلی فوت وی را اعلام کرد.
به‌گزارش همشهری، این دختر جوان روز ۱۹تیرماه امسال همراه گروهی ۳۴نفره از تهران به ارتفاعات جهان‌نما، شهرستان کردکوی سفر کرده بود؛ اما یک روز بعد به طرز مرموزی ناپدید شد. از همان روز جست‌وجوها برای یافتن سها آغاز شد و گروه‌های مختلف تلاش کردند تا ردی از او پیدا کنند. تلاش‌های تیم‌های جست‌وجو 28روز ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام روز 18مرداد‌ماه، امدادگران موفق شدند پیکری مجهول‌الهویه را کشف کنند که در ادامه معلوم شد متعلق به سها است.
از آن زمان گمانه‌زنی‌های مختلفی درخصوص علت مرگ دختر جوان آغاز شد تا اینکه روز گذشته مدیرکل پزشکی قانونی گلستان با بیان علت مرگ سها، جزئیات بیشتری از این حادثه تلخ را بازگو کرد.
حسین زارعی، گفت: علت دقیق فوت خانم سها رضانژاد، صدمات متعدد بدنی بر اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد. وی ادامه داد: ۱۸مردادماه جسدی مجهول‌الهویه متعلق به یک خانم که در ارتفاعات شهرستان کردکوی پیدا شده بود، به پزشکی قانونی استان منتقل شد و تیمی تخصصی جسد را مورد معاینه قرار دادند. به‌دلیل گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و از بین رفتن بافت نرم در بسیاری از قسمت‌های بدن و آثار فساد نعشی، امکان تعیین هویت از روی چهره و معاینه ظاهری امکان‌پذیر نبود. البته متعلقاتی همراه جسد بود که از آنها استفاده شد، اما به‌طور قطعی نمی‌توانستیم بگوییم که جسد متعلق به خانم رضانژاد است و به همین‌خاطر آزمایش DNA انجام شد.
مدیرکل پزشکی قانونی گلستان در ادامه گفت: پس از گرفتن نمونه از جنازه و خون پدر و مادر متوفی، نمونه‌ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و با توجه به حساسیت موضوع، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه آزمایش اعلام و هویت جسد شناسایی شد.
زارعی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قسمت زیادی از بافت نرم بدن از بین رفته بود، تنها در حد معاینه ظاهری امکان بررسی علت فوت وجود داشت که در بررسی‌ها هیچ آثار بزه در جسد وجود نداشت و نتیجه آن اعلام شد. البته برای تعیین دقیق علت فوت، با وجود از بین رفتن بافت نرم و فساد نعشی، نمونه‌هایی برای آزمایش گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت که در آنها نیز نشانه‌ای مبنی بر بزه دیده نشد.
وی گفت: با توجه به شکستگی‌های متعدد در استخوان جمجمه، ستون فقرات، دنده‌ها و اندام فوقانی و تحتانی و محرز نشدن آثار بزه، علت دقیق فوت صدمات متعدد بدنی در اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.
مدیرکل پزشکی قانونی گلستان درخصوص زمان مرگ، گفت: هرچند با توجه به گذشت زمان نمی‌توان زمان دقیق مرگ را اعلام کرد؛ اما می‌توان گفت که زمان مرگ متوفی با زمان اعلام مفقود شدنش همخوانی دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید