• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
یکشنبه 8 تیر 1399
کد مطلب : 103543
+
-

فرحزاد دهکده گردشگری می‌شود

نتیجه آخرین جلسه کمیته بازآفرینی تهران

سی و چهارمین جلسه کمیته خدمات زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با محوریت ساماندهی محله فرحزاد با حضور فرماندار تهران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه۲ و جمعی از مدیران شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های اجرایی و شورایاری محله فرحزاد برگزار شد.

به گزارش همشهری، رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2 در ابتدای نشست در تشریح اقدامات اجرایی منطقه در ساماندهی محله فرحزاد، گفت: فرحزاد فرصت زیست‌محیطی و گردشگری شهر تهران است و مدیریت منطقه طرح ساماندهی دره فرحزاد در 2 فاز طراحی و در دستور کار قرار گرفته است که در فاز نخست جمع‌آوری افراد متجاهر و ایجاد دسترسی‌ها انجام شد و فاز دوم نیز در برنامه‌های سال‌جاری پیش‌بینی شده است. او با بیان اینکه طرح توسعه نیازمند اسناد بالادستی است، گفت: طرح تفصیلی فرحزاد در شورای‌عالی شهرسازی تصویب و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود که براساس این اسناد بالادستی، محله فرحزاد به دهکده تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود.
زهرا نژاد بهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در این نشست با اشاره به اینکه اصلی‌ترین مشکلات محله فرحزاد وضعیت مالکیت اراضی و طرح تفصیلی است گفت: طرح تفصیلی محله فرحزاد و کن به لحاظ ویژگی‌های خاص آنها، تهیه و در شورای‌عالی شهرسازی تصویب و در روزهای آتی ابلاغ می‌شود که براساس این سند راهبردی، کاربری‌هایی مطابق با ایجاد دهکده تفریحی و گردشگری درون شهری مشخص شده است. او با بیان اینکه حفظ هویت محله فرحزاد همراه با صیانت از حقوق ساکنین محله فرحزاد از اولویت‌های موردتوجه شورای شهر است افزود: در این نشست مقرر شد با تشکیل کمیته با حضور نهادها و دستگاه‌های ذیربط مشکل مالکیت اراضی مرتفع شود. محمد تقی‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در این نشست با تأکید بر ضرورت هماهنگی در رفع مسائل و مشکلات پیرامونی محله فرحزاد گفت: مسائل محله فرحزاد در چند بخش مالکیت، زیرساختی و همچنین کمبود سرانه‌های ورزشی و آموزشی است که تلاش می‌شود با هماهنگی و همکاری بین بخشی نهادها و دستگاه‌های ذیربط این مسائل مرتفع شود. او اضافه کرد: درخصوص مالکیت اراضی محله فرحزاد مقرر شد در نشست مشترک با حضور ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، اداره ثبت اسناد و املاک و سایر دستگاه‌ها این موضوع بررسی و تعیین تکلیف شود. او با اشاره به اینکه با ابلاغ طرح تفصیلی محله فرحزاد، بخش عمده‌ای از مشکلات این محله متناسب با این سند بالادستی ساماندهی می‌شود افزود: براساس این طرح حداقل ضوابط ساخت‌وساز ۳ طبقه روی پیلوت پیش‌بینی شده است که با این ضوابط تعیین شده، مشکلات سکونتگاهی ساکنین این محله حل می‌شود. معاون استاندار تهران در پایان احداث کلانتری و تامین امنیت محله فرحزاد، ایجاد فضاهای ورزشی در حاشیه روددره فرحزاد، ساماندهی مشاغل مزاحم، ساماندهی شبکه فاضلاب شهری و... را از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست عنوان کرد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :