• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
شنبه 31 خرداد 1399
کد مطلب : 102902
+
-

این یکی تقصیر کرونا نیست

استقلال فقط تا بهمن‌ماه گذشته، رکورد 11بازیکن مصدوم را در اختیار داشت

استقلال روز چهارشنبه در یک بازی دوستانه به مصاف رایکا بابل رفت و با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد. نکته مهم این بازی مصدومیت و تعویض 2بازیکن آبی‌پوش بود. بر این اساس میلاد زکی‌پور در نیمه اول و مرتضی تبریزی در نیمه دوم به‌دنبال آسیب‌دیدگی از زمین بازی بیرون رفتند. حالا آزمایش‌ها نشان می‌دهد رباط صلیبی تبریزی پاره شده و این بازیکن نیز ماه‌ها دور از میادین خواهد بود. این اتفاق در کنار مصدومیت رضا آذری از ناحیه رباط صلیبی باعث شد تا بار دیگر انتقادها از بازگشایی لیگ بالا بگیرد. منتقدان عقیده دارند بدن بازیکنان آماده نیست و در این شرایط آنها مدام مصدوم خواهند شد. اتفاقا بعد از پارگی رباط آذری، فرشید اسماعیلی به همین بهانه به ازسرگیری رقابت‌های لیگ برتر طعنه زد و طی پیامی اینستاگرامی نوشت: «متأسفانه کسانی دارند برای فوتبال ایران تصمیم می‌گیرند که آینده ما اصلا برایشان مهم نیست.»
اگرچه منطقا ممکن است وقفه ایجاد شده در لیگ برتر موجب افزایش احتمال مصدومیت بازیکنان شود، اما دست‌کم در مورد استقلال سخت است که آسیب‌دیدگی چند بازیکن را ناشی از همین مسئله بدانیم. واقعیت آن است که استقلال در سال‌های اخیر رکورددار مصدومیت بین تیم‌های لیگ برتری بوده است. اگر به رباط صلیبی باشد، فقط داریوش شجاعیان و محسن کریمی به اندازه نصف لیگ برتر رباط پاره کرده‌اند! استقلال دقیقا از ابتدای فصل تا نیمه دوم بهمن‌ماه گذشته 11بازیکن مصدوم داشته که برخی از آنها مثل شیخ دیاباته بیش از یک‌بار آسیب دیده بودند. زمانی که مهدی قائدی در نیمه اول بازی با الشرطه عراق مصدوم شد و با چشمان اشکبار از زمین بیرون آمد، تعداد آسیب‌دیده‌های استقلال در آن مقطع به 8 نفر افزایش پیدا کرد؛ یعنی درست در همان لحظه غیر از قائدی، این نفرات هم مصدوم بودند: عارف غلامی، داریوش شجاعیان، سیاوش یزدانی، فرشید اسماعیلی، محمد بلبلی، شیخ دیاباته و محسن کریمی.
استقلال در لیگ هجدهم با 16بازیکن مصدوم رکورد شکست و برخی به شوخی می‌گفتند شاید آبی‌ها امسال دنبال حمله به رکورد خودشان هستند؛ بنابراین کرونا هر گناهی داشته باشد، ظاهرا مقصر مصدومیت استقلالی‌ها نیست؛ یعنی تا الان که آبی‌ها با همان شیب همیشگی مصدوم شده‌اند؛ تا ببینیم بعدا چه می‌شود!

این خبر را به اشتراک بگذارید