• سه شنبه 29 مهر 1399
  • الثُّلاثَاء 3 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 20
شنبه 9 شهریور 1398
کد مطلب : 75563
+
-

سرخه قطب تولید شترمرغ کشور می‌شود

فرماندار سرخه:  2 مرکز پرورش شترمرغ با استعداد 8 هزار و 4 هزار رأسی در شهرستان سرخه در حال ساخت است

گزارش
سرخه قطب تولید شترمرغ کشور می‌شود

شهرستان سرخه  در استان سمنان به مهم‌ترین و بزرگترین تولیدکننده گوشت شترمرغ در نیمه شرقی کشور تبدیل می‌شود. این شهرستان از ظرفیت‌های بسیاری برای پرورش شترمرغ برخوردار است.در استان سمنان 10 واحد پرورش شتر مرغ به ظرفیت 15 هزار قطعه با تولید سالانه 250 تن گوشت فعال است.همه اجزای این پرنده از جمله پوست، پر، روغن، احشا، قرنیه ، مغز و تخم شتر مرغ کاربردی و سود آور است .

به گزارش ایسنا،فرماندار سرخه با اشاره به ظرفیت‌های بالای این شهرستان در حوزه تولید گفت: در شهرستان سرخه چندین مزرعه پرورش شترمرغ وجود دارد.

« علی‌محمد مؤیدی‌زاده» در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته دولت در این شهرستان اظهار کرد:  به‌زودی 2 مزرعه پرورش شترمرغ دیگر با استعداد تولید بیش از 12 هزار قطعه در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این 2 طرح در آینده نزدیک افتتاح می‌شوند ادامه داد: 2 مرکز پرورش شترمرغ با استعداد ۸۰۰۰ و ۴۰۰۰ رأسی در شهرستان سرخه در حال ساخت است که با افتتاح و بهره‌برداری از آنها، شهرستان سرخه به مهم‌ترین قطب مرکز تأمین گوشت شتر‌مرغ در شرق کشور تبدیل می‌شود.

فرماندار سرخه از این شهرستان به عنوان یکی از قطب‌های مهم تولید گوشت مرغ در استان و کشور نام برد و اضافه کرد: بخش عمده مرغ تولیدی این شهرستان به خارج از استان و از جمله تهران صادر می‌شود.

وی با اشاره به معضل کمبود منابع آبی در استان از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در این شهرستان خبر داد و گفت: سهمیه شهرستان سرخه در طرح توسعه کشت‌های گلخانه‌ای 50 هزار مترمربع بوده که تاکنون 40 هزار مترمربع آن اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

مؤیدی‌زاده از روند روبه افزایش توسعه در این شهرستان خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال ۶۲ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتباری بیش از ۳۸ میلیارد تومان در سطح شهرستان به بهره‌برداری رسیده که این طرح‌ها و پروژه‌ها از نظر تعدد و فراوانی 81 درصد و از نظر اعتباری و حجم سرمایه‌گذاری با افزایش بیش از 530 درصدی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه سرخه از پتانسیل بالایی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی و گردشگری برخوردار است، بیان کرد: تلاش ما بر این است که با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، به روند رو به رشد توسعه در این شهرستان کمک کنیم.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :