• سه شنبه 8 مهر 1399
  • الثُّلاثَاء 11 صفر 1442
  • 2020 Sep 29
شنبه 5 مرداد 1398
کد مطلب : 68387
+
-

بازدید نوبخت از جاده قزوین- کلاچای

معاون رئیس جمهوری در بازدید از جاده در حال ساخت قزوین- رحیم‌آباد- کلاچای: نتیجه بررسی‌های زیست محیطی این طرح تا 2 ماه آینده مشخص می‌شود

جاده
بازدید نوبخت از جاده قزوین- کلاچای

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرایی ساخت راه ارتباطی کلاچای ـ رحیم‌آباد ـ قزوین با موافقت سازمان حفاظت محیط‌زیست سرعت می‌گیرد. 

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در بازدید از پروژه در درست ساخت جاده کلاچای ـ رحیم‌آباد ـ قزوین با حضور سرپرست استانداری گیلان، استاندار قزوین و جمعی از مدیران سازمان حفاظت محیط‌‌ زیست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در قطعاتی از جاده کلاچای ـ رحیم‌آباد ـ قزوین مسیر در دست ساخت هم در قزوین و هم گیلان با محدودیت‌های زیست‌محیطی مواجهیم. از آنجا که برای دولت موضوع جلوگیری از تخریب محیط‌‌ زیست در مسیر پیشرفت و توسعه مهم است این مساله را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا ضمن رفع این موارد به اجرای این طرح سرعت ببخشیم. 

وی با بیان این‌که در حال حاضر تنها یک مسیر ارتباطی بین قزوین و گیلان وجود دارد که در ایام تعطیلات ترافیک سنگینی دارد، افزود: مسیر در دست ساخت پس از بهره‌برداری می‌تواند از ترافیک مسیر فعلی در حال بهره‌برداری بکاهد و موجب رفاه بیشتر مسافران و مردم استان‌های قزوین، گیلان و مازندران شود. 

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: با هماهنگی رئیس سازمان حفاظت محیط‌‌ زیست و بازدید مسئولان این سازمان، تایید شد که این جاده مشکل زیست‌محیطی خاصی ندارد و قرار شد برخی قطعات آن اصلاح و بازسازی انجام شود و حداکثر تا ۲ماه آینده سازمان حفاظت محیط‌‌ زیست همه نظرات زیست‌محیطی خود را اعلام کند. 

نوبخت اظهار امیدواری کرد ساخت جاده محدوده گیلان که به مجوز خاصی برای تعریض جاده موجود نیاز ندارد با تزریق اعتبارات مناسب با سرعت اجرایی شود. جاده قزوین ـ رحیم‌آباد ـ کلاچای به طول ۱۷۰کیلومتر بعد از منطقه الموت با ساخت چندین تونل بزرگ و پل‌های متعدد وارد گیلان می شود و با عبور از کنارگذر به طول ۷۰ کیلومتر در محدوده گیلان به شهر کلاچای می‌رسد. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید