• چهار شنبه 7 آبان 1399
  • الأرْبِعَاء 11 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 28
دو شنبه 17 تیر 1398
کد مطلب : 64464
+
-

تصویب ۲۸ پروژه سرمایه‌گذاری در سرعین

دهکده سلامت روستای آتشگاه، اکوکمپ عشایری شاهسون، مجموعه توریست‌پارک شهری و آکادمی المپیک ورزش‌های زمستانی در محور آلوارس از جمله این طرح‌ها هستند

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از تصویب ۲۸ پروژه سرمایه‌گذاری در سرعین در قالب طرح جامع گردشگری خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان «ناصر محمودی» گفت: مساحت و اعتبار تمام پروژه‌ها و روند تامین آن بررسی شده و اجرای آن تحول قابل توجهی را در تقویت زیرساخت‌های گردشگری سرعین به دنبال خواهد داشت. وی افزود: این طرح‌ها شامل مجموعه تیراندازی و پینتینگ آتشگاه، مجموعه دریاچه و آب‌بند اسب‌مرز ویژه ماهیگری و قایق‌سواری، مجموعه دهکده سلامت روستای آتشگاه و مجموعه دریاچه و آب‌بند روستای ویلادره ویژه شنا می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تاکید کرد: طراحی محور گردشگری آلوارس با الهام از هفت‌خان رستم با 7 ایستگاه فعالیت تفریحی و گردشگری شامل مجموع پذیرایی و فود کورت ملل، ایستگاه اسکیت و پاتیناژ، مجموعه اقامتی یا اکولاژ‌های سنگی، ایستگاه فعالیت‌های هیجانی، مجموعه دیزنی‌لند یا سرزمین کودکان، اکوکمپ عشایری شاهسون، مجموعه گردشگری، تفریحی، پذیرایی و اقامتی آلوارس و سورتمه ریلی جهت اتصال تمامی ایستگاه‌ها تعریف شده است.

محمودی بیان کرد: مجموعه باغ گل‌ها و باغ گیاه‌شناسی ایردیموسی، مجموعه توریست‌پارک شهری سرعین، مجموعه تفریحی اقامتی پذیرایی صخره‌ای کنزق، مجموعه تفریحی اقامتی پذیرایی صخره‌ای کلخوران، باغ پرندگان، مجموعه تفریحی آبی روستای کرده ده، ایجاد آکادمی المپیک ورزش‌های زمستانی در محور آلوارس و افزایش سرانه فضای سبز و توسعه خانه‌مسافر‌های باغ ویلایی بخش دیگری از پروژه‌ها است.

وی اظهار کرد: اتصال محور جنوبی شهر سرعین از ورنیاب و کلخوران به بزرگراه، اتصال محور شمالی شهر سرعین از کنزق و آق‌قلا به بزرگراه، طراحی و اجرای محور پیاده حدفاصل روستای ویلادره با کرده ده، طراحی و اجرای راه دسترسی چشمه گورگور و طراحی و ساماندهی محور کوهنوردی ورگه‌سران به ارتفاعات سبلان، بخش دیگری از پروژه‌های پیشنهادی سرمایه‌گذار است.

این مسئول گفت: ایجاد محور دسترسی سلامت از شهر اردبیل به سمت روستای کنزق و شهر سرعین با ماهیت سلامت و اولویت پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، ایجاد کمربند سبز از شهرستان مشکین شهر و از مبدا چشمه قوتورسویی به سمت شهر سرعین، افزایش عرض محور سرعین-ویلادره به حداقل ۲۵ متر و تهیه طرح تفصیلی حاشیه این محور با رویکرد تفریحی و گردشگری نیز مورد تاکید است.

به گفته محمودی برای تمامی پروژه‌های مطرح شده، مسیر‌های پیشنهادی نیز تعریف و توسعه شهر و روستا‌های هدف گردشگری همزمان دیده شده است. وی با اشاره به طرح پیشنهادی در ورودی شهر سرعین افزود: هدف از طرح جامع توسعه گردشگری منطقه با تکیه بر اصول گردشگری پایدار و به‌‌کارگیری بهینه قابلیت‌های محیط طبیعی جهت توسعه فعالیت‌های گردشگری است.

این خبر را به اشتراک بگذارید