• پنج شنبه 1 آبان 1399
  • الْخَمِيس 5 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 22
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 59029
+
-

جزئیات جنایت خونین در زندان فشافویه

جنایی
جزئیات جنایت خونین در زندان فشافویه


 راز قتل جوان زندانی در زندان فشافویه با دستگیری و اعتراف دو آدمکش سابقه‌دار فاش شد.
به گزارش همشهری، ساعت 22دوشنبه گزارش جنایتی در زندان فشافویه به قاضی کامران رضوانی، بازپرس جنایی تهران اعلام شد. با حضور تیم تحقیق در زندان معلوم شد که مقتول جوانی به نام علیرضا بود که از سال 97 دستگیر و به ۸ سال زندان محکوم شده بود. او شامگاه دوشنبه در بند خود از سوی دو زندانی هدف حملات مرگبار قرار گرفته و با ضربات جسمی نوک تیز به قتل رسیده بود. بررسی‌ها نشان داد که عاملان این جنایت حدودا 40ساله هستند که یکی از آنها به اتهام دو فقره قتل به 2بار قصاص محکوم شده و دیگری به جرم حمل مواد‌مخدر، آدم‌ربایی و... به حبس ابد محکوم شده بود. درچنین شرایطی جسد مقتول به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیق از عاملان این جنایت شروع شد. قاضی جنایی به بازجویی از متهمان پرداخت. یکی از آنها 10سال پیش به اتهام قتل در یک درگیری بازداشت شده و به زندان افتاده بود. او درحالی‌که به قصاص محکوم شده بود بار دیگر در زندان رجایی‌شهر با یک زندانی درگیر شده و دومین جنایت را رقم زده و برای دومین بار نیز به قصاص محکوم شده بود. او در بازجویی‌ها گفت: به 2بار قصاص محکوم شده بودم و پرونده‌ام در اجرای احکام دادسرای جنایی تهران بود. دوران محکومیتم را در زندان رجایی‌شهر سپری می‌کردم که حدود یک سال یا یک سال و نیم پیش با همدستم نقشه کلاهبرداری تلفنی در زندان را کشیدیم. به شماره‌های تصادفی زنگ می‌زدیم و به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی، کلاهبرداری می‌کردیم اما خیلی زود لو رفتیم و ما را به زندان فشافویه منتقل کردند.
او ادامه داد: چند روز پیش به سراغ مقتول رفتم و از او خواستم به دخترم زنگ بزند و شماره حسابم را به او بدهد تا برایم پول واریز کند. پس از آن مقتول گفت به دخترم زنگ زده و پیغام مرا به او رسانده است اما درست همان روز متوجه شدم که دخترم به طرز مشکوکی ناپدید شده است. من حدس زدم که احتمالا ناپدید شدن دخترم به مقتول ربط داشته باشد. به همین دلیل سراغش رفتم و او انکار کرد و گفت در زندان است و چطور ممکن است از جایی که دخترم رفته خبر داشته باشد. من اما باور نکردم و موضوع را با همدستم درمیان گذاشتم و او گفت در آن بند با یک زندانی اختلاف دارد. او هم قصد انتقام از فردی را داشت که در همان بند مقتول بود. به این ترتیب هنگام توزیع شام به بهانه اینکه قصد جابه‌جایی غذا را داریم به بندی که مقتول بود رفتیم. دعوا شروع شد و من چند ضربه به مقتول زدم و همدستم هم فکر می‌کنم چند ضربه به مقتول زد.
متهم دوم که اتهامات زیادی مانند آدم‌ربایی، سرقت و حمل مواد‌مخدر در پرونده‌اش است و به حبس ابد محکوم شده در تحقیقات گفت: من قصدم این بود که به زندانی دیگری ضربه بزنم اما به اشتباه به مقتول ضربه زدم. راستش در آن بندی که مقتول بود جوانی بود به نام حسین که از مدتی قبل به گنده‌لات‌های ما توهین کرده بود. من هم می‌خواستم هرطور شده از او انتقام بگیرم به همین دلیل شب به همراه همدستم به بند رفتم اما اشتباها به مقتول ضربه زدم.

این خبر را به اشتراک بگذارید