• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
یکشنبه 7 بهمن 1397
کد مطلب : 46052
+
-

تخصص و سلامت 2 اصل مهم در انتصابات است

خبر
تخصص و سلامت 2 اصل مهم در انتصابات است


شهردار تهران گفت که در انتصابات مدیران شهری تنها 2 اصل تخصص و سلامت مدنظر قرار می‌گیرد.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در مراسم تکریم اسماعیل بدریان سرپرست شهرداری منطقه ۱ و معارفه سیدحمید موسوی به‌عنوان شهردار جدید منطقه،  گفت: مردم از مدیریت شهری انتظار دارند که مصلحت بلندمدت آنها را به درستی تشخیص دهد و بر اجرای آن پافشاری کند و فضایی فراهم سازد تا عدالت و ایمنی برای تمام شهروندان برقرار شود. به همین دلیل در تعاریف جهانی شهر خوب، شهری است که مردم به شکل یکسان از مواهب بهره‌مند شوند. در واقع هر شهروندی که از خدمات بیشتر استفاده می‌کند، هرینه بیشتری باید پرداخت کند.

پیروز حناچی تصریح کرد: حادثه پلاسکو به ما نشان داد از ساختمان‌هایی که تا پیش از اجرایی شدن مقررات ملی ساختمان احداث شدند، اطلاعاتی در دست نداریم. حادثه پلاسکو همچنین نشان داد که سیستم امداد و نجات ما تنها برای مقابله با حادثه در ساختمان‌های متعارف آمادگی کامل دارد، اما در مورد ساختمان‌های نامتعارف و بلندمرتبه امکان دارد این امر زمان‌بر باشد. در واقع، درخصوص ساختمان‌های غیرمتعارف بدون نقشه مانند آدم‌هایی هستیم که نابینا هستند و در تاریکی قدم برمی‌دارند.

او با بیان اینکه هم‌اکنون تجهیزات سازمان آتش‌نشانی با قبل از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیست، گفت: منطقه ۱ ازجمله مناطقی است که می‌تواند در معرض خطرات طبیعی مثل سیل و زلزله و خطرات انسان ساخت مانند ساختمان‌های بلند قرار بگیرد که بخشی از این مشکل با تکمیل تجهیزات و بخشی با آموزش حل می‌شود. در این منطقه کوچه پس کوچه‌هایی داریم که دسترسی به آنها آسان نیست و‌ تجهیزاتی که به پلاسکو‌ بردیم را نمی‌توانیم به راحتی در اینجا استفاده کنیم.

شهردار تهران با اشاره به انتخاب موسوی به سمت شهرداری منطقه ۱ عنوان کرد: در استفاده از نیروهای شهرداری تنها 2 اصل تخصص و سلامت را مدنظر قرار می‌دهیم و هیچ اصل دیگری را به رسمیت نمی‌شناسیم.

شهردار تهران ضمن درخواست از تمام شهرداران مناطق به‌ویژه منطقه ۱ برای تعریف منابع مالی جدید و خلاقیت در این زمینه گفت: همانطور که اقدامات خوب و بد تهران به کل کشور تسری پیدا می‌کند، اقدامات منطقه ۱ هم به تمامی مناطق متسری می‌شود.این منطقه از ویژگی‌های بسیاری برخوردار است؛ طبیعت بکر در شمال تهران و نعمت الهی آب که سالانه ۲۴۰ میلیون مترمکعب از ارتفاعات به سمت شهر تهران سرازیر می‌شود از ویژگی‌های مهم منطقه ۱ است. البته شرمنده‌ایم که بگوییم این میزان آب را تبدیل به فاضلاب می‌کنیم و از آن استفاده نمی‌کنیم، درصورتی که باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :