• پنج شنبه 8 آبان 1399
  • الْخَمِيس 12 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 29
چهار شنبه 2 آبان 1397
کد مطلب : 35363
+
-

حضور جاماندگان

پیش‌بینی حضور 2میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین در تهران

اربعین
حضور جاماندگان

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از برپایی 100موکب برای خدمات‌رسانی به شرکت‌کنندگان پیاده‌روی جاماندگان اربعین خبر داد.
سعید اوحدی در نشست خبری «40سال با رسانه‌ها» و تشریح ویژه برنامه‌های اربعین حسینی اظهار کرد: امسال برای نخستین بار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران حضور فعالی در مرزها و مسیر پیاده‌روی اربعین خواهد داشت. در همین رابطه 15برنامه متنوع فرهنگی و هنری پیش‌بینی شده تا زائران حسینی امکان استفاده از خدمات فرهنگی را داشته باشند.
او با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال 2.5میلیون زائر ایرانی از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم اربعین وارد خاک کشور عراق شوند،گفت: باتوجه به حجم عظیم جمعیت در سال‌های گذشته، فعالیت‌های فرهنگی هم‌طراز با اقدامات خدماتی انجام نمی‌شد، به همین دلیل قرارگاه فرهنگی، هنری و مردمی اربعین را با همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور راه‌اندازی کردیم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ادامه داد: تشکیل قرارگاه با پشتوانه مردم و سازمان حج و زیارت انجام شد و تاکنون یک ریال از بودجه شهرداری تهران به این موضوع اختصاص نیافته است.
اوحدی در ادامه به‌ویژه برنامه‌های فرهنگی در اربعین امسال پرداخت و گفت: برای نخستین بار با همکاری وزارت ارشاد 3سینمای سیار را در مرزهای کشور مستقر کردیم تا زائران تماشاگران فیلم‌هایی همچون تنگه ابوقریب، به وقت شام و مختارنامه باشند. نکته مهم اینجاست که این فیلم‌ها به‌صورت رایگان از سوی سرمایه‌گذار در اختیار سازمان فرهنگی قرار گرفته است. او برپایی استیج‌های فرهنگی در مرزها را از دیگر برنامه‌ها معرفی و عنوان کرد: قرار است نمایشگاه‌های «مظلوم مدافع حرم» و نمایشگاه کتاب در تمامی مرزها برپا شود. همچنین پیش‌بینی کردیم تا موزه عبرت در مرزهای مهران و شلمچه در معرض دید عموم قرار بگیرد.
اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم جاماندگان اربعین پرداخت و گفت: همچون سنوات گذشته این مراسم از ساعت 6:30صبح از میدان امام حسین(ع) آغاز می‌شود و شرکت‌کنندگان با گذر از محورهایی همچون 17شهریور، میدان خراسان و میدان شوش رهسپار حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خواهند شد.
به گفته اوحدی پیش‌بینی می‌شود بیش از 100موکب به شرکت‌کنندگان مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین خدمات‌رسانی کنند.
او همچنین از استقرار 2هزار دستگاه اتوبوس در اضلاع شمالی، جنوبی، شرقی، غرب و جنوب شرقی حرم حضرت عبدالعظیم برای بازگرداندن شرکت‌کنندگان مراسم خبر داد و گفت: امیدواریم با مشارکت تمامی دستگاه‌ها و ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی مراسم جاماندگان اربعین در مسیر 15کیلومتری میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم باشکوه‌تر از همیشه برگزار شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید