• پنج شنبه 8 خرداد 1399
  • الْخَمِيس 5 شوال 1441
  • 2020 May 28
دو شنبه 23 مهر 1397
کد مطلب : 34112
+
-

ایستگاه فضایی بدون فضانورد

ایستگاه فضایی بدون فضانورد

+3 سال
با مشکل فنی که هفته گذشته در پرتاب فضاپیمای سایوز به‌وجود آمد امکان دارد تا حدود ۳‌ماه دیگر ایستگاه فضایی بین‌المللی بدون فضانورد باقی بماند. به‌دنبال این مشکل، عملا اعزام فضانوردهای جدید و هر نوع ماموریت دیگر به سوی ایستگاه فضایی به حال تعلیق درآمده است.
به گزارش اسپیس، دوره ماموریت 3فضانوردی که اکنون در ایستگاه فضایی هستند در ‌ماه دسامبر به پایان می‌رسد. یک کپسول سایوز متصل به ایستگاه فضایی برای بازگشت این فضانوردها وجود دارد اما خالی‌ماندن ایستگاه فضایی خطرات خاص خودش را دارد. بدون حضور فضانوردها درصورت بروز مشکل جدی ایستگاه فضایی با خطر روبه‌رو می‌شود. همچنین تمامی فعالیت‌ها و تحقیقات در این ایستگاه معلق خواهد شد. فضانوردهای حاضر در این ایستگاه آموزش دیده‌اند که بیشتر از دوره ماموریت خود هم در فضا باقی بمانند اما کپسولی که مسئول بازگرداندن آنهاست مجهز به باتری است که عمرش ۲۱۰روز است. بنابراین آخرین مهلت بازگشت به زمین ژانویه ۲۰۱۹ خواهد بود.
ایستگاه فضایی بین‌المللی با مشارکت بیش از ۱۵کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار برابر ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی بیش از ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید