• سه شنبه 30 دی 1399
  • الثُّلاثَاء 5 جمادی الثانی 1442
  • 2021 Jan 19
چهار شنبه 21 شهریور 1397
کد مطلب : 30301
+
-

تغییر زمان کنکور سراسری از سال آینده

تغییر زمان کنکور سراسری از سال آینده

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش فاصله برگزاری کنکور سراسری با امتحانات نهایی پایه دوازدهم از سال آتی اظهار کرد: با تغییر ساختار نظام آموزشی و افزوده شدن پایه دوازدهم از امسال روبه‌رو هستیم و دانش‌آموزان باید بین 8 تا ۱۰درس امتحان نهایی بدهند.

علی زرافشان افزود: بنا به قانون مجلس، زمان شروع امتحانات در مدارس از اول خرداد خواهد بود، اما کنکور سراسری هفته اول تیر برگزار می‌شود. با توافق شورای پذیرش و سنجش دانشجو زمان برگزاری کنکور به نیمه دوم تیرماه منتقل می‌شود تا فاصله‌ مناسبی ایجاد شود و دانش‌آموزان بتوانند برای کنکور آمادگی کسب کنند.
به گزارش ایسنا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا طبق اعلام وزیر کاهش ساعات آموزش در پایه دوازدهم از ۳۵ به ۲۴ساعت از امسال اجرا می‌شود؟ عنوان کرد: از همان ابتدا قرار نبود چیزی از برنامه درسی حذف شود. بنا بود دروس به 2 روش حضوری و غیرحضوری ارائه شود و دانش‌آموزان برخی دروس را غیرحضوری بخوانند و فقط امتحانش را بدهند و به این ترتیب برای کسب آمادگی شرکت در کنکور سراسری هم فرصت داشته باشند.

زرافشان افزود: این برنامه با توجه به بررسی شرایط، دیگر در دستور کار نیست و فقط امکان دارد به مدارس اجازه دهند برخی دروس تجمیعی آموزش داده شود؛ ولی هم‌اکنون همه مدارس باید برنامه درسی را بر مبنای همان ۳۵ساعت بگذرانند.

وی با بیان اینکه چند روز پیش پیشنهادی را برای بازگشایی پنجشنبه در دوره فنی به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارائه داده بودیم که یک مرتبه در یکی از کمیسیون‌ها مطرح شد، گفت: در شاخه فنی و حرفه‌ای برنامه درسی جدید نیاز به 6روز کارگاه دارد و بر اساس مصوبه فعلی، 5روز برای آموزش رسمی زمان داریم و باید مدارس در پنجشنبه‌ها باز شود. این پیشنهاد یک مرتبه مطرح شده و اخیرا نیز نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش ارسال شده تا با توجه به نزدیکی به سال تحصیلی دستور بررسی سریع‌تر این برنامه را بدهند تا مدارسی که نیاز دارند در موارد خاص روز پنجشنبه فعال باشند و با کسب اجازه از منطقه در آخرین روز هفته هم فعالیت کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید