• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
چهار شنبه 15 فروردین 1397
کد مطلب : 10793
+
-

صدرنشین انتقادات

صدرنشین انتقادات

پرسپولیس دوشنبه‌شب در دومین دیدار خود در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا به‌مصاف نماینده ازبکستان رفت و با وجود کسب نتیجه بدون گل در این دیدار، صعود خود را به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد. هر چند که قرمزها یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود را در سال‌های اخیر به نمایش گذاشتند. سرخپوشان در عین حال با وجود اینکه در آستانه قهرمانی در لیگ هم قرار دارند در 2‌بازی گذشته برابر استقلال و سایپا شکست خورده‌اند تا قطعی شدن قهرمانی‌شان هم به تأخیر بیفتد. نتایج پرسپولیس در هفته‌های گذشته و کیفیت بازی‌های این تیم باعث شده تا هواداران پرسپولیس معترض باشند و با این شرایط به نظر می‌رسد که اگر برانکو بخواهد هم‌چنان روی موضع خود پافشاری کند در فصل آینده و حتی دور بعدی لیگ قهرمانان به مشکل خواهد خورد و از طرفی محبوبیت خود را هم در بین هواداران پرسپولیس از دست خواهد داد.
    تغییری به سبک گذشته
برانکو از زمان بازگشت دوباره‌اش به ایران، فوتبالی را ارائه داد که حتی پرسپولیس را به بارسلونا تشبیه می‌کردند. درست بعد از شکست برابر الهلال در لیگ قهرمانان، برانکو این سبک بازی را به فوتبالی بر پایه احتیاط و گرفتن نتیجه تغییر داد تا پرسپولیس دیگر زیبا بازی نکند و تنها به کسب نتیجه و 3‌‌امتیاز فکر کند که البته این تغییر سیستم در نیم‌فصل اول جواب داد اما در نیم‌فصل دوم این روش به مشکل خورد و در بازی حساس برابر استقلال و مسابقه با سایپا پرسپولیس با 2‌شکست پیاپی بدرقه شد.
    پافشاری روی ترکیب
سرمربی سرخپوشان بر خلاف سایر مربیان لیگ روی یک ترکیب آنقدر پافشاری می‌کند تا صدای همه در بیاید. برای برانکو مهم نیست بازیکنی که در ترکیب دارد، ضعیف است یا نه و حتی مهم نیست چقدر کارایی دارد. او دست به ترکیب خود نمی‌زند مگر آنکه اتفاق بسیار عجیبی رخ بدهد. این مسأله باعث شده تا بازیکنان نیمکت‌نشین پرسپولیس هم انگیزه چندانی برای تمرین و تلاش نداشته باشند.
    لج‌بازی پرفسور
در نیم‌فصل دوم در بیشتر بازی‌های پرسپولیس یک نکته مشترک وجود داشت و آن نبود یک پلی‌میکر تخصصی در ترکیب تیم بود. با وجود اینکه سرخ‌ها روی نیمکت مسلمان، رسن و حتی نوراللهی را داشتند اما برانکو دیگر به مسلمان به دلیلی نامعلوم اعتقاد ندارد و نمی‌خواهد کوتاه بیاید. از طرفی به بشار رسن هم اعتماد کافی پیدا نکرده و به همین دلیل در اکثر بازی‌ها بدون هافبک بازیساز بازی می‌کند یا اینکه از بازیکنانی غیر‌تخصصی در این پست
استفاده می‌کند.
    برانکو رو در روی هواداران
روزهای محبوبیت پروفسور خیلی زود تمام شده است. او این روزها قربانی انتظاری شده که خودش از تیم ایجاد کرده است. برانکو از ابتدای زمستان با وعده قهرمانی پیش از عید و به جا گذاشتن یک رکورد خارق‌العاده، هواداران را منتظر نگاه داشت. اسفند اما ماه خوبی برای سرخ ها نبود؛ شکست سنگین برابر السد و باخت در داربی باعث شد تا قهرمانی و صعود در آسیا تحت‌الشعاع قرار بگیرد. حضور دائمی ربیع‌خواه و ماهینی در ترکیب و نیمکت‌نشینی عجیب مسلمان، هواداران را شاکی کرده است. اگر چه دستاوردهای برانکو در پرسپولیس همچنان درخشان و قابل توجه است اما طرفداران فوتبال در ایران کم‌طاقت هستند و بازیکنان با استفاده از همین کم‌طاقتی مربی‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند. در صورت خروج مسلمان از پرسپولیس و با توجه به محرومیت از پنجره نقل انتقالات شاید فصل سختی در انتظار
پروفسور باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید