• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
پنج شنبه 19 تیر 1399
کد مطلب : 104465
+
-

آخرین دفاعیات رپر معروف در دادسرای جنایی

آخرین دفاعیات رپر معروف در دادسرای جنایی

«من نقشی در مرگ ناپدری‌ام نداشتم؛ او مانند پدرم بود و همچنان از مرگ او ناراحت و متاثرم.» حمید صفت، رپر معروف دیروز در جلسه آخرین دفاع در دادسرای جنایی تهران حاضر شد و گفته‌های قبلی خود را تکرار کرد. این در حالی است که هیأت 11نفره کمیسیون پزشکی اعلام کرده‌اند که بیماری‌های متوفی و ضرباتی که روز حادثه به او وارد شده باعث مرگ وی شده و ضربات روز حادثه به‌تنهایی کشنده نبوده است.
به گزارش همشهری، پرونده رپر معروف با گذشت حدود 2سال از حادثه وارد مرحله‌ای تازه‌ شده است. این حادثه 24مرداد سال96 رخ داد و آن روز حمید با ناپدری 66ساله‌اش به نام هوشنگ درگیر شد، اما چند روز پس از این درگیری مرد سالخورده در بیمارستان جان باخت. متهم پس از دستگیری منکر قتل شد ولی درگیری را قبول کرد و گفت: روز حادثه  با مقتول بحثم شد و  یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه‌ای به‌صورتش زدم تا اینکه همسایه‌ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه ما آمدند و دعوا خاتمه یافت. آن روز همراه مادرم از خانه خارج شدیم، اما گویا 2ساعت بعد ناپدری‌ام دچار حالت تهوع و به بیمارستان منتقل شده و پس از 4روز جان باخت.
خواننده معروف با دستور قاضی جنایی بازداشت و راهی زندان شد. هرچند در نظریه نخست پزشکی‌قانونی علت مرگ قربانی خونریزی و آسیب مغزی بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام شده بود اما در کش و قوس‌های قضایی و با اعتراضاتی که از سوی متهم و شاکیان به  نظریه‌های پزشکی‌قانونی می‌شد، اوایل امسال هیأت 9‌نفره متخصصان به بررسی این موضوع پرداختند و اعلام کردند که علت مرگ مقتول ضربه به سر بوده اما این ضربه نوعا کشنده نبوده و احتمالا داروهایی که قربانی به‌دلیل بیماری‌هایش مصرف می‌کرده نیز در مرگ او نقش داشته است.
این نظریه درحالی صادر شده بود که پیش از آن حمید با سپردن وثیقه 600میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود. اما پس از اعلام این نظریه، اولیای دم به آن اعتراض کردند. این یعنی این‌بار می‌بایست کمیسیون 11نفره نظر خود را درخصوص این پرونده اعلام می‌کرد.
برای برطرف‌شدن ابهامات، با دستور قاضی ساسان غلامی بازپرس دادسرای جنایی تهران هیأت 11نفره پزشکی اسفند‌ماه پارسال در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و حتی در جلسه تحقیق از خواننده معروف حضور یافتند تا حرف‌های او را بشنوند. با گذشت چندماه، هیأت 11نفره نظر خود را به‌تازگی اعلام کردند. براساس این نظریه، علاوه بر جراحات روز حادثه بیماری‌های زمینه‌ای متوفی مانند فشار خون، بیماری قلبی و غیره در مرگ وی دخیل بوده و ضرباتی که روز حادثه به متوفی وارد شده به‌تنهایی عامل کشنده نبوده است. با اعلام این نظریه قاضی دستور احضار حمید به دادسرا را صادر کرد تا جلسه آخرین دفاع از او انجام شود. رپر معروف دیروز در دادسرای جنایی تهران حاضر شد و در آخرین جلسه تحقیق، گفته‌های قبلی خود را تکرار کرد و مدعی شد که در مرگ ناپدری‌اش نقشی نداشته است. وی گفت: هوشنگ همیشه مثل پدر واقعی من بود و او را دوست داشتم. حمید ادامه داد: من حتی از بیماری‌های هوشنگ خبری نداشتم و تا آخرین روز عمرش هم رابطه خوبی داشتیم و با هم خوب بودیم. حتی یک‌بار هم با یکدیگر درگیر نشده بودیم. با پایان یافتن جلسات تحقیق در دادسرای جنایی تهران و اعلام آخرین نظریه کمیسیون پزشکی، قرار است به‌زودی کیفرخواست در پرونده صادر شود تا متهم در دادگاه کیفری پای میز محاکمه برود.

این خبر را به اشتراک بگذارید