06
یکشنبه 9 مهر 1402
شماره 8898
اقتصاد 1
123
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

ابربدهکار دولتی

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع پرداخت بدهی شرکت‌های دولتی به بانک‌ها گفت: از ۷۰۰هزار میلیارد تومان بدهی شرکت‌های دولتی به بانک‌ها، ۵۰۰هزار میلیارد تومان متعلق به شرکت نفت است، باید مشخص شود چرا در طول سال‌های قبل شرکت نفت این بدهی را پرداخت نکرده است.
ویژه
نمایندگان مجلس دیروز در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با تصویب بندی موافقت کردند که درصورت نهایی شدن، شیوه پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه را تغییر می‌دهد. طبق مفاد این بند، بانک مرکزی باید با ایجاد نظام اعتبارسنجی و وثیقه‌گیری کالایی، پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه را تسهیل کند.
گفت‌وگو
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در مورد وضعیت کالاهای اساسی در بازار می‌گوید: خوشبختانه در زمینه کالاهای اساسی، کمبود نداریم و قیمت‌ها ثبات دارد.

بازنگری معیشت کارگران؛ شاید در مهرماه

آیا دولت و کارفرمایان با افزایش دوباره دستمز د کارگران در نیمه دوم امسال موافقت می‌کنند؟
گزارش
اعضای کارگری شورای ‌عالی کار خواستار بررسی وضعیت معیشت کارگران در نشست این شورا هستند، اما این نشست برخلاف صراحت قانون در شهریورماه تشکیل جلسه نداد و عملاً فرصت رسیدگی به خواسته از دست رفت.

خرید تضمینی گندم از ۱۰میلیون و ۳۵۰هزار تن گذشت

عطااله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۱۰میلیون و ۳۵۰هزار تن گندم به ارزش 155هزار و 500میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده و برآوردها حاکی از این است که مجموع خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت به ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار تن برسد.
91.2درصد چک‌های مبادله‌ای وصول شد
براساس آمار بانک مرکزی در تیرماه، 91.2درصد از تعداد و 87.3درصد از ارزش چک‌های مبادله شده در سامانه چکاوک وصول شده است.
صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌دنبال تصویب در کارگروه‌های تخصصی، به‌زودی 70هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در قالب سهام شرکت‌ها پرداخت می‌شود.
PDF اقتصاد 1
کوتاه اقتصاد 1
حذف رانت تولید و حذف سرکوب قیمتی بهترین عباراتی بود که می‌شد از وزیر صمت شنید.
قیمت هدفون بلوتوصی