• سه شنبه 27 مهر 1400
  • الثُّلاثَاء 12 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 19
یکشنبه 24 شهریور 1398
کد مطلب : 78386
+
-

استقبال گرم بوشهری‌ها از سینما

بوشهر هم‌اکنون ۱۰ سالن سینمای مجهز به دستگاه‌های پخش دیجیتال دارد

هنرهفتم
استقبال گرم بوشهری‌ها از سینما

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از استقبال خوب مردم این استان از هنر هفتم خبر داده و آن را با توجه به تعداد سالن‌های سینما و جمعیت استان رضایت‌بخش دانسته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: این استان با بیش از نیم قرن سابقه در سینما جزء اولین استان‌های دارای سینما در کشور است. 
«محمدحسین زندویان» افزود: استان بوشهر هم‌اکنون ۱۰ سالن سینمای مجهز به دستگاه‌های پخش دیجیتال دارد که از این تعداد ۶سالن به صورت فعال با ظرفیت 30۵۸ صندلی، فیلم‌های روز سینما را نمایش می‌دهند.

او ادامه داد: با برنامه‌‌ریزی و اقدام‌های صورت‌گرفته برای بهره‌برداری از سالن‌های سینمایی جدید و حل مشکلات سینماهای غیرفعال و افزایش ظرفیت صندلی برخی از سینماها این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به این‌که بیشتر سینماهای فعال در استان در مرکز استان هستند عنوان کرد: افزون بر بوشهر، شهرهای برازجان، جم و خارگ نیز سینما دارند. زندویان گفت: تلاش‌هایی صورت گرفته که تالار مجتمع‌های فرهنگی- هنری در استان به امکانات پخش فیلم مجهز شوند و با حمایت از بخش خصوصی سالن‌های جدیدی راه‌اندازی شود.

او افزود: بر این اساس، در آینده نزدیک تالار مجتمع فرهنگی- هنری شهید شهریاری شهر خورموج، تالار کتابخانه غدیر شهر کنگان و سالن سینما مجتمع تفریحی- فرهنگی انقلاب بوشهر به امکانات پخش فیلم مجهز خواهند شد.


آمارهای امیدوار کننده

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: میانگین حضور تماشاگران در سینماهای استان حدود ۲۰۰ هزار نفر در سال‌های اخیر بوده است که با توجه به تعداد سینماهای موجود و جمعیت استان میزان استقبال رضایت‌بخش بوده است.

زندویان بیان کرد: پارسال، ۹۵ عنوان فیلم در سینماهای استان به نمایش درآمد و در این میان، فیلم‌هایی با موضوع کودک و نوجوان باعث حضور پررنگ کودکان و نوجوانان در سینما شد.


سلامِ سینما به شهرهای بدون سینما

او همچنین با اشاره به موفقیت طرح «سلام، سینما» گفت: این طرح برای نمایش فیلم‌های سینمایی با استفاده از تجهیزات سیار در مناطق بدون سینما اجرا می‌شود و با توجه به این‌که بیشتر شهرستان‌های استان سینما ندارند، طرح موفقی بوده و مردم خوب از آن استقبال کرده‌اند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: اکنون 8 شهرستان از ١٠ شهرستان استان بوشهر زیر پوشش این طرح قرار گرفته‌اند که با استقبال خوب مردم در شهرها و روستاهای دورافتاده بدون سینما روبه‌رو شده است.


ارشاد سینمای امید گناوه را می‌سازد

زندویان درباره سینمای امید گناوه نیز گفت: طرحی در کشور در دست اجراست به نام طرح امید، که در آن یکی از شهرهای بدون سینما در هر استان با همکاری وزارت کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب سینما می‌شود. 

او با اشاره به این‌که ساخت این سینما مهر پارسال تصویب شد بیان کرد: ابتدا قرار بود شهرداری گناوه سینما را بسازد و تجهیز با ما باشد، اما هفته پیش در جلسه‌ای که در این خصوص داشتیم تصمیم گرفته شد این اداره کل همه فعالیت‌های ساخت و تجهیز را بر عهده گیرد و شهرداری گناوه نیز به ارشاد کمک کند. معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ابراز امیدواری کرد: هفته آینده مکان مورد نظر برای ساخت سینمای امید گناوه مشخص شود و سندش در اختیار این اداره کل قرار 
گیرد.

زندویان به برنامه‌‌ریزی صورت‌گرفته برای برگزاری مراسم گرامی‌داشت روز ملی سینما اشاره کرد و ادامه داد: امسال تصمیم گرفتیم نخستین بار مراسم گرامی‌داشت روز ملی سینما را برگزار کنیم، اما با توجه به این‌که این روز با سالروز شهادت امام سجاد(ع) همزمان شد، تصمیم گرفتیم این مراسم در روزهای آینده برگزار شود. او عنوان کرد: در این مراسم از سینماگران موفق استان تجلیل خواهد شد.


معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزاری نخستین جشنواره ملی آنلاین پویانمایی و جلوه‌های ویژه بصری را یکی از برنامه‌های آینده حوزه فیلم و سینما در بوشهر خواند و گفت: این جشنواره قرار است اسفند در بوشهر برگزار شود که در بخش جنبی آن فیلم‌های بین‌المللی نیز به نمایش در می‌آید.

«محمد حسین زندویان» به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به این‌که سینماها به علت سالروز شهادت امام سجاد(ع) سینماها تعطیل بود، روز جمعه 22شهریور به مناسبت روز ملی سینما، بلیت سینماها نیم‎بها بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید