• دو شنبه 29 شهریور 1400
  • الإثْنَيْن 12 صفر 1443
  • 2021 Sep 20
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71718
+
-

رشته‌های جدید در دانشکده فنی دختران شیراز

رشته‌های جدید در دانشکده فنی دختران شیراز

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز از پذیرش دانشجو در رشته‌های گردشگری و هتلداری خبر داد و گفت: در حال حاضر، به دنبال رایزنی در راه‌اندازی این رشته‌ها هستیم. 

به گزارش تسنیم، «آرتمیس هوشیار» افزود: شیراز دارای ظرفیت‌های بسیار عظیمی در بخش گردشگری است و یکی از کلان‌شهرهای مطرح کشور در این زمینه به شمار می‌رود.  ایجاد رشته‌های گردشگری و هتلداری آن هم در یک دانشگاه دولتی می‌تواند به رونق این شهر و اشتغال‌زایی کمک بسزایی کند. 

وی به معرفی دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز پرداخت و گفت: در حال حاضر 2100 دانشجو در 15 رشته و در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول تحصیل هستند. هوشیار بیان کرد: این رشته‌ها در مقطع کاردانی شامل طراحی دوخت، گرافیک، حسابداری، معماری، کامپیوتر، صنایع شیمی، کودک‌یاری، الکترونیک و انیمیشن است و در مقطع کارشناسی نیز شامل طراحی دوخت، حسابداری، معماری و کامپیوتر است. رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز گفت: رشته معماری داخلی در مقطع کاردانی امسال به رشته‌های این دانشکده افزوده شده است و از مهرماه 98 دانشجویان این رشته مشغول تحصیل می‌شوند. 

هوشیار بیان کرد: همچنین در حال حاضر با حمایت‌های رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس و کشور به دنبال رایزنی برای راه‌اندازی رشته هتلداری و گردشگری هستیم که امیدواریم این مهم نیز در آینده‌ای نزدیک محقق شود. 

وی افزود: دانشجویانی که در دانشکده فنی دختران شیراز مشغول تحصیل می‌شوند از رتبه‌های برتر کنکور سراسری هستند و پس از اشتغال به تحصیل در این دانشکده به صورت عملی در کارگاه‌های مختلف آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند. 

هوشیار ارتباط صاحبان صنایع و فن را با دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای موثر دانست و گفت: این موضوع تاثیربسزایی در اشتغال‌زایی دانش‌آموختگان پس از فارغ‌التحصیلی آنان دارد. رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز همچنین به دوره‌های آموزش آزاد در این دانشکده و ارائه خدمات به نهادهای مختلف اشاره کرد و افزود: دوره‌هایی که توان برگزاری آن را داریم بیشتر در زمینه نرم‌افزار گرافیکی و طراحی معماری داخلی بوده است. 

هوشیار خاطرنشان کرد: در حوزه طراحی دوخت با ظرفیت‌هایی که در دانشکده فنی دختران شیراز موجود است لباس فارغ‌التحصیلان توسط دانشجویان با ثبت برند دانشگاه فنی و حرفه‌ای را تولید کردیم. وی افزود: همچنین لباس و کیف کاروان راهیان نور را نیز در سطح کشوری تولید کردیم و این موضوع درآمدزایی و اشتغال‌زایی دانشجویان را به دنبال داشته است. 

هوشیار تصریح کرد: دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز همچنین آماده پذیرش سفارش برای تولید انواع پرده، روتختی‌ها و پوشاک ویژه ارگان‌های مختلف دولتی و خصوصی از جمله هتل‌ها است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید