• چهار شنبه 2 اسفند 1402
  • الأرْبِعَاء 11 شعبان 1445
  • 2024 Feb 21
چهار شنبه 16 مرداد 1398
کد مطلب : 71011
+
-

تسهیلات 40 میلیون تومانی  در انتظار خانه‌های فرسوده اراک

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اراک گفت: برای نوسازی و مقاوم‌سازی املاک موجود در بافت فرسوده 40 تا 50 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. «مهدی بنیادی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت مقاوم‌سازی و نوسازی املاک مستقر در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری اراک بیان کرد: به منظور تحقق این هدف، سازمان عمران و بازآفرینی شهری تسهیلاتی را ویژه بافت فرسوده شهری در نظر گرفته است.

وی با اشاره به این‌که این تسهیلات ویژه نوسازی و مقاوم‌سازی املاک کمتر از 200 متر زیربناست افزود: شهروندانی که املاک آنها در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری مستقر است می‌توانند اقدام به دریافت تسهیلات 15 ساله با نرخ سود 9 درصد کنند.
بنیادی تاکید کرد: برای کلان‌شهرها تسهیلاتی به مبلغ 500 میلیون ریال و برای شهرهای بالای 200 هزار نفر که اراک نیز جزء این شهرهاست 400 میلیون ریال در نظر گرفته شده که خوشبختانه تاکنون شماری از شهروندان از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان این‌که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سازمان عمران و بازآفرینی شهری از وضعیت ملک خود و قرار داشتن آن در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری مطمئن شوند گفت: شهروندان با ارائه مدارک شناسایی، پروانه ساخت و سند مالکیت به سازمان و دریافت کد رهگیری و نامه به راه‌وشهرسازی ارجاع داده می‌شوند و پس از انجام مراحل لازم برای دریافت وام به بانک معرفی می‌شوند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید