• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
چهار شنبه 16 مرداد 1398
کد مطلب : 71012
+
-

طلاى قهرمانى جهان بر گردن کشتى‌گیر قمى

شاهرخ میکاییلى کشتى‌گیر نوجوان قمى موفق به کسب مدال طلاى قهرمانى نوجوانان جهان در دسته سنگین وزن شد.

به گزارش ایسنا، «شاهرخ میکاییلى» که حتى یک امتیاز هم به حریفان خود نداد با پیروزى در دیدارهاى خود موفق به کسب طلاى قهرمانى نوجوانان جهان در رشته کشتى فرنگى شد.
شاهرخ میکاییلى کشتى‌گیر دسته ١١٠ کیلوگرم ایران در این رقابت‌ها پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مسابقات به مصاف گریگوریوس کونتوونیسیوس از کشور یونان رفت و در نهایت با نتیجه ٣ بر صفر موفق به شکست این کشتى‌گیر شد.

کشتى‌گیر قمى در مرحله نیمه نهایى نیز با نتیجه ١٠ بر صفر شویى کاوامورا از ژاپن را شکست داد تا با 3 پیروزى به نیمه نهایى مسابقات جهان برسد.
شاهرخ با پیروزى ٦ بر صفر برابر آدولف بازو از مجارستان به فینال مسابقات رسید و در نهایت با پیروزى یک برصفر در مقابل حریف ارمنستانى خود رازمیک کوردیان مدال طلاى جهان را بر گردن آویخت.

کشتى‌گیر نوجوان قمى شاگرد روح الله میکاییلى مربى موفق کشتى استان قم است. وى چند هفته پیش نیز در حالى که قرار نبود در مسابقات آسیایى تیم ملى را همراهى کند با حضور در این مسابقات موفق به کسب مدال برنز آسیا شد.

مدال طلاى شاهرخ میکاییلى اولین طلاى استان قم در مسابقات جهانى کشتى محسوب مى شود و همچنین نویدبخش روزهاى خوب براى کشتى استان قم است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید