• یکشنبه 16 بهمن 1401
  • الأحَد 14 رجب 1444
  • 2023 Feb 05
دو شنبه 14 مرداد 1398
کد مطلب : 70513
+
-

ارائه خدمات به ۲۱۴ بیمار خاص در خرمشهر

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر از خدمات‌رسانی به ۲۱۴ بیمار مبتلا به بیماری‌های خاص در این شهر اشاره و سهم بیماران دیالیزی را بیش از ۵۰ درصد اعلام کرد. به گزارش مهر «عماد شرفی» گفت: ۲۱۴ بیمار مبتلا به بیماری‌های خاص که شامل ۱۰۲ بیمار تالاسمی، ۴۹ بیمار مبتلا به سرطان و ۱۰۳ بیمار نیازمند دیالیز هستند، در بیمارستان ولی عصر(عج) خرمشهر خدمات دریافت می‌کنند.

وی به فعالیت بخش دیالیز این بیمارستان اشاره و اظهار کرد: در بخش دیالیز ۱۵ تخت وجود دارد که ۱۰۳ بیمار شامل ۵۸ آقا و ۴۵ خانم در آن خدمات دریافت می‌کنند. مدیر شبکه بهداشت خرمشهر با یادآور شدن این‌که عمده بیماران کلیوی نیازمند دیالیز از نواحی اطراف خرمشهر به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، بر لزوم توسعه این بخش تاکید کرد.

وی افزود: به دلیل تعداد بالای این دسته از بیماران، پیگیری لازم در حال انجام است که با موافقت دانشکده علوم پزشکی آبادان فضای ساختمانی و تعداد تخت‌های بخش دیالیز افزایش یابد. بهشتی همچنین از تامین اعتبار دستگاه RO برای تصفیه آب دستگاه‌های دیالیز بیمارستان ولی عصر(عج) خرمشهر خبر داد و گفت: با کمک یکی از خیرین اعتبار یک دستگاه RO با مبلغ حدود ۱۴۰ میلیون تومان تامین شد. در حال تامین ارز برای خریداری این دستگاه هستیم که با نصب آن، تمام دستگاه‌های این بخش پوشش داده خواهند شد.

وی به خدمات‌رسانی به بیماران تالاسمی در خرمشهر نیز اشاره کرد و ادامه داد: به بیماران تالاسمی خدماتی از قبیل تامین وسایل تزریق خون، تزریق آمپول دیسفرال و سرنگ به صورت رایگان ارائه می‌شود. مدیر شبکه بهداشت خرمشهر همچنین فعالیت بخش تازه‌تاسیس شیمی‌درمانی این بیمارستان را هم یادآور شد و بیان کرد: در بخش شیمی‌درمانی خرمشهر ۱۶ تخت و ۵۵ پرونده وجود دارد که در حال حاضر ۴۹ بیمار از خدماتی همچون ویزیت، شیمی‌درمانی و مراقبت‌های پرستاری این بخش به صورت رایگان استفاده می‌کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید