• سه شنبه 15 اسفند 1402
  • الثُّلاثَاء 24 شعبان 1445
  • 2024 Mar 05
یکشنبه 13 مرداد 1398
کد مطلب : 70374
+
-

پایان رقابت‌های بسکتبال 3 نفره بانوان در سنندج

تیم قزوین جایگاه قهرمانی رقابت‌های بسکتبال 3 نفره بانوان زیر 23 سال کشور را به دست آورد. به گزارش ایسنا، مسابقات بسکتبال 3 نفره قهرمانی بانوان زیر ۲۳ سال کشور که از چهارشنبه نهم با حضور تیم‌هایی از ۱۸ استان در پارک بانوان شهر سنندج آغاز شد، با قهرمانی تیم قزوین پایان یافت. 

این مسابقات با شرکت ۱۰۰ بانوی ورزشکار زیر ۲۳ سال از ۱۸ استان کشور در 5 گروه 4 تیمی طی 2 روز و در 2 نوبت صبح و عصر در پارک ورزش بانوان توس نوذر شهرداری سنندج برگزار ‌شد.  در این مسابقات 20 استان برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند که در پایان ثبت نام اسامی تیم‌ها رقابت بین ۱۸ استان برگزار شد.

کردستان، گلستان، فارس، قزوین، تهران، مرکزی، خراسان، لرستان، توابع تهران، همدان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، قم، آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، خوزستان و هرمزگان تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات بودند که به مدت 2 روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم‌های تهران، کردستان، هرمزگان، خوزستان، توابع تهران، خراسان رضوی، فارس و قزوین توانستند از دور مقدماتی رقابت‌ها صعود کنند. در پایان مرحله نیمه‌نهایی و نهایی بازی‌ها و با بازی تیم‌ها به صورت ضربدری در نهایت قزوین عنوان قهرمانی را کسب کرد، توابع تهران دوم شد و تیم هرمزگان مقام سوم را به دست آورد و کاپ اخلاق این مسابقات نیز به خوزستان تعلق گرفت.

در این دوره از رقابت‌ها «آیدا گل‌محمدی» ملی‌پوش کردستانی همراه با «فاطمه آقازادگان» و «عسل محسنی» عنوان فنی‌ترین بازیکنان را به خود اختصاص دادند و «نسا سکونتی» دیگر بازیکن تیم کردستان عنوان نفر اول مهارت‌های انفرادی را از آن خود کرد. گفتنی است که تیم کردستان با ترکیب «آیدا گل‌محمدی»، «پونه علی‌پناه»، «نسا سکونتی» و «یاسمن پرورش» با سرپرستی و مربیگری «سروه ضرغامیان» این رقابت‌ها را میزبانی کرد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید