• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
چهار شنبه 9 مرداد 1398
کد مطلب : 69658
+
-

تخصیص ۱۸ میلیارد تومان به مدیریت پسماند شهر رشت

 شهردار رشت گفت: از محل اعتبارات ویژه وزارت کشور، ۱۸ میلیارد تومان برای بهبود زیرساخت‌های پردازش و بازیافت پسماند‌های این کلان‌شهر تخصیص یافت.به گزارش ایرنا، «ناصر حاج‌محمدی» در تشریح دستاورد پیگیری‌ها و نشست‌ها در دیدار و گفت‌وگو با مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: در این نشست قرار شد ۱۸ میلیارد تومان اعتبار مازاد بر اعتبارات زباله‌سوز در نظر گرفته شود و تنها برای تسریع و کمک به مدیریت پسماند رشت اختصاص یابد.

وی افزود: مقرر شد از سرجمع این اعتبار ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بخشی از مانده پیش‌پرداخت مجری پروژه نیروگاه زباله‌سوز اختصاص یابد. قرار شده است متعاقب آن، مجری به تحویل زمین و تجهیز کارگاه در محل و ارائه نقشه‌های ابنیه فنی برای انتشار آگهی فراخوان انتخاب پیمانکار به منظور ساخت ابنیه اقدام و ۸ میلیارد تومان دیگر نیز در 2 بخش تجهیز کارخانه کود آلی رشت و به‌روز‌رسانی آن هزینه کند.شهردار رشت بیان کرد: مجری پروژه ساخت و نصب نیروگاه زباله‌سوز هم قول داده است سریعا برای تحویل زمین و تجهیز کارگاه اقدام کند و در یک بازه زمانی 2 ماهه نقشه‌های مرتبط با ساخت ابنیه فنی پروژه را ارائه دهد و عملیات ساخت نیروگاه در اسرع وقت آغاز شود.

وی گفت: با مدیریت جهادی تمامی مدیران استانی و حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی کشور اطمینان دارم مشکل دفع بهداشتی پسماندهای جامد شهری رشت رفع خواهد شد.رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که تعدادشان در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد. سراوان که از مناطق زیبا و دیدنی رشت محسوب می‌شود، بیش از 3 دهه است که محلی برای تخلیه زباله شده است. با استناد به آخرین آمارها، روزانه افزون بر هزار تن زباله به این محل انتقال داده می‌شود. این حجم زباله به معضلی تبدیل شده است که نه‌تنها مردم محل، بلکه اهالی این کلان‌شهر و مردم گیلان را آزرده کرده است. به طوری که آنان خواستار رفع همیشگی این مشکل هستند.

این خبر را به اشتراک بگذارید