• پنج شنبه 6 آبان 1400
  • الْخَمِيس 21 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 28
سه شنبه 7 اسفند 1397
کد مطلب : 49068
+
-

حقوق ۱۳ میلیون تومانی نجومی نیست

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حقوق ۱۳ میلیون تومانی که در لایحه بودجه شهرداری برای شهردار تهران در نظر گرفته شده نجومی‌ نیست، گفت: «خدمت در سمت شهرداری یک کار ۲۴ ساعته است، ضمن اینکه باید به اشل علمی ‌و حرفه‌ای اشخاص هم برای قضاوت در مورد حقوق آنان توجه کرد. اگر کسی ۲۰ یا ۴۰ میلیون تومان حقوق بگیرد، ممکن است چنین حقوقی نجومی ‌باشد، اما حقوق ۱۳ میلیون تومانی برای شهردار پایتخت ایران نجومی نیست.»‌ 

به گزارش همشهری، ناهید خداکرمی با بیان اینکه درست نیست افزایش حقوق شهردار را تیتر کنیم، به ایلنا گفت:‌ «شهرداری اکنون وارث یک بدهکارى سوْال‌برانگیز است که فساد سیستماتیک در آن نهادینه شده و بوروکراسی بر آن حاکم است، چنین ارگانی کارهای زیادی را می‌طلبد. اگر آقای حناچی بخواهند به عنوان یک استاد در دانشگاه تنها به تحقیقات و اجراى پروژه بپردازند، حقوق ایشان بسیار بیشتر از این رقم خواهد شد. همچنین یک استاد دانشگاه می‌تواند پروژه‌های چندین میلیونی مشاوره و تحقیقات را دست بگیرد. » 
این عضو شورای شهر تهران افزود:« آقای حناچی می‌توانند یک شرکت معماری تاسیس و برای خود کار کنند که در این صورت می‌توانند چندبرابر درآمد داشته باشند. بنابراین ما باید ببینیم وقتی یک نفر شهردار می‌شود، از بعد اقتصادى چه چیزهایی را در قبال آن از دست می‌دهد.» 

این خبر را به اشتراک بگذارید