• دو شنبه 2 خرداد 1401
  • الإثْنَيْن 21 شوال 1443
  • 2022 May 23
پنج شنبه 12 مهر 1397
کد مطلب : 32860
+
-

بازگشت قاتلان 2طلافروش به محل جنایت

متهمان به خاطر سرقت نیم‌کیلو طلا 2طلافروش را به قتل رساندند

بازگشت قاتلان 2طلافروش به محل جنایت

اعضای باند تبهکاری که در جریان حمله خونین به یک طلافروشی در اصفهان 2برادر را به قتل رسانده بودند، پس از 7سال فرار دستگیر شدند. آنها روز گذشته به محل جنایت منتقل شدند و مقابل مأموران پلیس صحنه این سرقت خونین را بازسازی کردند.
به گزارش همشهری، شامگاه آخرین روزهای اسفند سال 90 دو موتورسیکلت مقابل یک طلافروشی در خیابان ملت اصفهان توقف کردند و 2مرد جوان بعد از پیاده شدن از موتورها به سمت طلافروشی رفتند. صاحبان طلافروشی 2برادر 28و 38ساله بودند که در آن ساعت از شب همراه داماد خانواده سرگرم جمع‌آوری طلاها و حساب و کتاب روزانه بودند. مردان جوان به محض ورود به طلافروشی، اسلحه‌شان را به سوی مردان طلافروش نشانه رفتند. سارقان با فریاد از صاحبان مغازه می‌خواستند که روی زمین دراز بکشند اما با مقاومت آنها روبه‌رو شدند و شروع به تیراندازی کردند. در یک چشم بر هم زدن، 3مرد جوان حاضر در مغازه روی زمین افتادند و سارقان حدود نیم کیلو طلا سرقت کردند و همراه با همدستان‌شان گریختند.
دقایقی بعد با حضور پلیس و اورژانس معلوم شد که 2برادر طلافروش جان باخته‌اند و داماد‌شان هنوز زنده است. به این ترتیب، تحقیقات در این‌باره آغاز شد. در جریان تحقیقات مقدماتی معلوم شد که سارقان چند همدست دیگر نیز در بیرون از طلافروشی داشتند که راه را برای فرار آنها باز کرده بودند. با وجود تحقیقات گسترده پلیس، هیچ ردی از متهمان به‌دست نیامد اما پرونده این سرقت خونین همچنان روی میز کارآگاهان جنایی پلیس اصفهان قرار داشت.

7سال بعد

با گذشت 7سال از این جنایت چند روز قبل افسران آگاهی به اطلاعاتی درباره عاملان این جنایت دست یافتند. شواهد به‌دست آمده حاکی از آن بود که متهمان 6نفر هستند که یکی از آنها در این مدت به‌دلیل اعتیاد شدید به مواد‌مخدر جانش را از دست داده است اما سایر اعضای این باند به زندگی عادی‌شان ادامه می‌دهند. در این شرایط، مأموران روز دوشنبه در چند عملیات ضربتی هر 5متهم را در شرق اصفهان دستگیر کردند. متهمان که با گذشت 7سال از سرقت از طلافروشی باورشان نمی‌شد که به دام افتاده‌اند در همان بازجویی‌های مقدماتی به جنایتی که مرتکب شده بودند، اعتراف کردند.
شواهد نشان می‌داد که 2نفر از متهمان که 32و 35سال دارند عاملان قتل 2 برادر طلافروش هستند و 3متهم دیگر بیرون از طلافروشی حضور داشتند. این 3نفر مقابل طلافروشی ترقه پرتاب می‌کردند و با داد و فریاد شهروندان را گمراه می‌کردند تا 2متهم اصلی بتوانند فرار کنند.

پایان عذاب وجدان

دستگیرشدگان روز گذشته بعد از گذشت 7سال به محل وقوع حادثه منتقل شدند تا صحنه جنایت را بازسازی کنند. آنها گفتند همگی‌شان به مواد‌مخدر اعتیاد دارند و از سال‌ها قبل در پاتوق افراد معتاد با یکدیگر آشنا شده‌اند. یکی از متهمان به قتل گفت: ما بعد از تیراندازی فقط توانستیم نیم کیلو طلا سرقت کنیم. بعد از آن فکر می‌کردیم افرادی که مجروح شده‌اند زنده می‌مانند اما چند روز بعد فهمیدیم فوت شده‌اند. به همین دلیل تا همین امروز عذاب وجدان داشتیم. متهمان در ادامه نحوه تیراندازی و سرقت طلاها را توضیح دادند و جزئیات بیشتری از آنچه 7سال قبل در طلافروشی اتفاق افتاده بود را شرح دادند. وقتی پیگیری پلیس به نتیجه رسید

سرهنگ حسین حسین‌زاده، جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این‌باره به همشهری گفت: این پرونده نشان می‌دهد که در پلیس هیچ پرونده‌ای کنار گذاشته نخواهد شد و مأموران با یافتن نخستین سرنخ متهمان را غافلگیر می‌کنند. در این پرونده با وجود اینکه متهمان هیچ ردی از خود به جا نگذاشته بودند اما با کشف نخستین سرنخ آنها دستگیر شدند. به گفته وی، هم‌اکنون 5متهم در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات برای کشف سایر جرایم احتمالی آنها ادامه دارد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید