• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
پنج شنبه 30 شهریور 1402
کد مطلب : 203509
+
-

سازمان زیباسازی با « اول مهر اول مهر است» به کوچه و خیابان‌ها می‌آید

خاطره بازی با مدرسه در معابر پایتخت

خاطره بازی با مدرسه در معابر پایتخت

مدیران شهری همپای خانواده‌ها با برنامه‌های خاص به پیشواز پاییز رفته‌اند که نمونه‌اش طرح‌های متفاوت سازمان زیباسازی است. سیدمحمدرضا میبدی، معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای ما در این‌باره می‌گوید.

هر سال در آستانه بازگشایی مدارس در خیابان‌ها و معابر اصلی تابلوها و بنرهای تکراری با عناوین «‌باز آمد بوی ماه مدرسه، آغاز سال تحصیلی جدید مبارک و...» نصب می‌شد اما از روز جمعه رهگذران شاهد بنرها و تابلوهای متفاوتی خواهند بود. میبدی می‌گوید: برای امسال شعار«‌اول مهر، اول مهر است» را درنظر گرفته‌ایم و در راستای ایجاد نشاط و شادابی و ارتقای منظر شهری 2کار ویژه تعریف کرده‌ایم که از روز جمعه شهروندان شاهد اکران آنها در معابر خواهند بود.

مشاهیر در کتاب‌های درسی
یکی دیگر از کارهای ویژه سازمان زیباسازی در این زمینه، انتشار عکس و مشخصات مشاهیر ادبی، علمی، تاریخی، هنری، انقلابی و... روی کتاب‌های درسی است. میبدی می‌گوید: برای آشنایی و معرفی چهر‌های دانش‌آموزی گذشته و معاصر عکس و مشخصات 30چهره مانند حجت‌الاسلام محسن قرائتی، شهید آوینی، مجید شهریاری، شهید حسن باقری، پروفسور مجید سمیعی، دکتر زرین‌کوب، پروین اعتصامی و... را در جلد کتاب‌های درسی طراحی کرده‌ایم که از روز جمعه به‌صورت بنر و تابلو در معابر نصب می‌شود.

نوستالژی گرافیکی
شیطنت‌هایی که دانش‌آموزان در کلاس‌های درس انجام می‌دهند، خواب ماندن و ایستادن‌ها پشت در کلاس، امتحانات، جنب‌وجوش‌ها و شیطنت‌های حیاط مدرسه و... نمونه کوچکی از تصاویری است که در قالب خاطره‌بازی‌ و به شکل طرح‌های گرافیکی آماده شده و در معابر و بزرگراه‌ها نصب می‌شود. معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران دراین‌باره می‌گوید: با دیدن این تصاویر خاطره‌های زیادی برای همه تداعی می‌شود و تلاش شده طرح‌ها جذاب و شاد باشد.
تعداد این طرح‌های گرافیکی به 20مورد می‌رسد و توسط طراحان شناخته شده و شاخص آماده شده تا حال و هوای شهر در آستانه بازگشایی مدارس و تکاپوی خانواده‌ها رنگی و خاص باشد. میبدی می‌افزاید: از روز جمعه مردم با دیدن این نمادهای شهری، می‌توانند شروع‌ماه مهر را در پایتخت با طعم و حال و هوای متفاوتی بچشند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید