• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
چهار شنبه 29 شهریور 1402
کد مطلب : 203378
+
-

فیلم جدید شاهرخ خان ۱۰۰ میلیون دلاری شد

بالیوود
فیلم جدید شاهرخ خان ۱۰۰ میلیون دلاری شد

فروش فیلم جدید شاهرخ‌خان با عنوان «جوان» یا «سرباز» در گیشه‌های جهانی از مرز ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رفت. به گزارش ورایتی، «جوان» تاکنون ۱۰۳ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته و فروش‌اش در هند برابر ۶۸.۵ میلیون دلار بوده است.
«جوان» تا به اینجای اکرانش پس از «پاتان» فیلم دیگر شاهرخ‌خان قرار می‌گیرد که ژانویه اکران شد و با ۱۳۰ میلیون دلار کارش را به پایان برد تا عنوان دومین فیلم پرفروش‌ هندی سال را کسب کند. «گادار ۲» ساخته سانی دیول با ۸۲ میلیون دلار در جایگاه سوم و «زندانبان» ساخته راجینیکانث با ۷۶.۶ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار دارد. براساس آمار باکس‌آفیس، «جوان» با فروش ۱۷.۷ میلیون دلار سومین فیلم پرفروش دنیا در آخر هفته اخیر بود و «راهبه ۲» با فروش ۴۴.۸ میلیون دلار و «آشکار در ونیز» با ۳۷.۲ میلیون دلار رتبه‌های اول و دوم را به‌خود اختصاص دادند. «جوان» به کارگردانی آتلی با حضور شاهرخ‌خان در نقشی دوگانه به‌عنوان پدر و پسری که قصد اصلاح فساد در جامعه هند را دارند، از ۷سپتامبر اکران شد و با فروش روز نخست رکورد روز افتتاحیه بالیوود را که متعلق به‌ خود خان بود، شکست. این فیلم دومین فیلم پرفروش دنیا در آخر هفته پیش بود.
پس از «صفر» در سال ۲۰۱۸ که در باکس آفیس ضعیف ظاهر شد، سال ۲۰۲۳ برای شاهرخ‌خان شروعی موفق بود. اما به طرزی باورنکردنی هنوز کار این بازیگر در سال‌جاری تمام نشده و او «دانکی» از کارگردان راجکومار هیرانی را هم در دست اکران دارد که قرار است کریسمس راهی سینماها شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید