• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
سه شنبه 21 شهریور 1402
کد مطلب : 202832
+
-

برای هر دو میدان آماده‌ام

یونس امامی می‌گوید هنوز حسرت سال گذشته را می‌خورد و این‌بار به مسابقات قهرمانی جهان می‌رود تا با خوشرنگ‌ترین مدال برگردد

برای هر دو میدان آماده‌ام

یونس امامی، دارنده 2مدال برنز جهان، سال گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای در مسابقات قهرمانی جهان داشت و به نفر اول وزن 74کیلوگرم جهان با نتیجه 2-2 کشتی را واگذار کرد و در نهایت روی سکوی سوم قرار گرفت. او امسال یکی از امیدهای اصلی مدال طلا در مسابقات جهانی صربستان به شمار می‌رود. امامی کشتی‌گیر باتجربه‌ای است و بارها شکست و پیروزی را در مسابقات جهانی تجربه کرده است. او سال گذشته وقتی روی سکوی سوم قرار گرفت و اشک ریخت، شاید داشت به لحظات کشتی با نفر اول فکر می‌کرد که چقدر راحت می‌توانست پیروز شود. امامی علاوه بر مسابقات جهانی، به فاصله یک هفته باید در بازی‌های آسیایی هانگژو هم روی تشک برود.

   مسابقات سال گذشته هر چند با مدال برایت تمام شد ولی اشک‌هایت روی سکو بیشتر از مدالت در یادها مانده است.
خیلی سخت بود. می‌توانستم مدال بهتری بگیرم و طلا عین آب‌خوردن از دستم پرید. الان یک سال از آن زمان گذشته ولی حسرت آن مسابقات هنوز با من است. کشتی با کایل دایک که در تمام زمان مسابقه سر بودم، ولی نشد که دستم بالا برود و خیلی اذیتم کرد. از هر لحاظ که نگاه می‌کنم شرایط خیلی بهتری نسبت به حریفم داشتم مثلا اگر فنی یا بدنی کم آورده بودم و کشتی را می‌باختم، اینقدر ناراحت نمی‌شدم. هر چه بود تمام شد و حسرتش برایم ماند. مردم دعا کنند امسال بتوانم خوشرنگ‌ترین مدال را کسب کنم.

   امسال مسابقات جهانی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
پیش‌بینی نمی‌کنم ولی قول می‌دهم هر چه دارم بگذارم تا بهترین نتیجه را بگیرم. دوست دارم اگر خدای نکرده هم باختم حسرت نخورم و تمام توانم را گذاشته باشم.

   74کیلوگرم وزن پرترافیکی است و با حضور روس‌ها جمع مدعیان کامل شد. جدی‌ترین رقبایت را از کدام کشور می‌دانی؟
دقیقا درست گفتید 74کیلوگرم وزن شلوغی است. حتی ایتالیا هم مدعی دارد. حضور سیداکوف روس، کایل دایک آمریکایی و خیلی از مدعیان دیگر مثل کشتی‌گیران اسلواکی، بلاروس، قزاقستان و ترکیه قطعا رقابت را سخت کرده ولی چاره‌ای نیست؛ کسی که طلا می‌خواهد باید با پیروزی برابر مدعیان درجه‌یک به آن برسد.

   بعد از مسابقات جهانی بلافاصله باید در بازی‌های آسیایی کشتی بگیری. آماده حضور در دو رقابت سنگین هستی؟
اردوهای سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و ان‌شاءالله با شروع مسابقات جهانی در اوج آمادگی قرار می‌گیریم. مسابقات جهانی امسال مسابقات کسب سهمیه است، با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی یک سال به تعویق افتاد همزمان شده با مسابقات کسب سهمیه که کار را برای ما خیلی سخت کرده است. این شرایط برای همه کشورهای آسیایی است که اول در جهانی کشتی می‌گیرند و بعد از آن در بازی‌های آسیایی حاضر می‌شوند. شرایط حضور در هر دو مسابقه را دارم. ان‌شاءالله مسابقات جهانی را به بهترین نحو تمام کنم و بعد از آن با روحیه مضاعف در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرم.

   کادر فنی حساب ویژه‌ای روی مدال طلای تو باز کرده است؟
با تمام مدعیان 74کیلوگرم کشتی گرفته‌ام و بردنشان معجزه نمی‌خواهد. امیدوارم روزی که کشتی می‌گیرم روزم باشد و کم‌اشتباه و بی‌اشتباه باشم تا بتوانم با دست پر صربستان را ترک کنم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید