• دو شنبه 10 مهر 1402
  • الإثْنَيْن 17 ربیع الاول 1445
  • 2023 Oct 02
چهار شنبه 17 خرداد 1402
کد مطلب : 193750
+
-

مجسمه 300کیلویی جان کیارش را گرفت

رویداد
مجسمه 300کیلویی جان کیارش را گرفت

سقوط مجسمه 300کیلویی در پارک شهدای گمنام شهرستان اراک باعث مرگ پسربچه‌ای 11ساله به نام کیارش شد. به‌دنبال این حادثه شهردار اراک رئیس سازمان سیما‌منظر را برکنار کرد و وعده پیگیری جدی این حادثه را داد.

به گزارش همشهری، حدود ساعت 23دوشنبه بود که حادثه هولناکی در پارک شهدای گمنام شهرستان اراک رخ داد. از مدتی قبل تعدادی تندیس و مجسمه به این پارک منتقل شده و در بخشی از پارک قرار داده شده بود که به‌گفته اهالی منطقه، مجسمه‌ها به جایی متصل و محکم نشده بودند و حتی مدتی قبل یکی از آنها روی زمین افتاده بود. با این حال مجسمه‌ها همچنان در این پارک باقی بود تا اینکه حوالی ساعت 23دوشنبه، زمانی که پسربچه 11ساله‌ای به نام کیارش به یکی از آنها نزدیک شده بود، ناگهان مجسمه روی او سقوط کرد. این حادثه در چشم بر هم زدنی رخ داد و پسربچه بی‌گناه بی‌آنکه فرصت فرار داشته باشد، زیر مجسمه 300کیلویی گرفتار شد. خانواده‌اش که شاهد این حادثه بودند وحشتزده به کمکش رفتند. آنها همزمان اورژانس را خبر کردند اما به‌گفته بهروز ایران‌نژاد، رئیس اورژانس استان مرکزی، سقوط مجسمه موجب ایجاد صدمات جدی به نوجوان 11ساله شده بود. به محض حضور امدادگران در محل حادثه، عملیات احیای قلبی و ریوی توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی انجام و مصدوم به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل شد، اما متأسفانه به‌دلیل شدت جراحات جانش را از دست داد.
خبر مرگ کیارش، خانواده‌اش را شوکه کرد. او تنها پسر خانواده بود و پدر و مادرش  مرگ او را باور نداشتند. همزمان با این حادثه، دادستان اراک از تشکیل پرونده قضایی خبر داد و گفت: پس از حادثه پرونده‌ای در این باره تشکیل شده و قرار است کارشناسان با بررسی ابعاد مختلف حادثه، مقصران را شناسایی و معرفی کنند. به‌گفته دادستان اراک، پس از بررسی‌های کارشناسی مسببان این اتفاق تلخ باید پاسخگو باشند.
در همین حال شهردار اراک نیز طی حکمی، رئیس سازمان پارک‌ها و سیمامنظر شهری را برکنار کرد و از برخورد با مسببان این حادثه تلخ خبر داد. وی گفت: در حادثه دوشنبه شب پارک شهدای گمنام اراک یکی از المان‌ها سقوط کرد و منجر به درگذشت این عزیز شد.
وی افزود: به محض اطلاع از این حادثه، کمیته‌ای در شهرداری اراک مأمور بررسی موارد ایمنی و حدود تقصیر و افرادی که باعث این اتفاق دردناک شد‌ه‌اند، شده و همزمان فرایند رسیدگی حقوقی این موضوع نیز از مجموعه دادسرا در دست پیگیری است و با افرادی که قصور یا تقصیری در این حادثه داشته باشند، به‌صورت جدی برخورد قانونی خواهد شد. کریمی تصریح کرد: این المان از جایی دیگر حمل و به پارک شهدای گمنام منتقل شده بود که با ارتفاع بیش از 170سانت و وزن 300کیلو به هر دلیلی سقوط کرده، که کارشناسان در حال بررسی   هستند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید