• جمعه 31 شهریور 1402
  • الْجُمْعَة 7 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 22
یکشنبه 28 اسفند 1401
کد مطلب : 188183
+
-

جان‌باختن 125نفر در جاده‌ها فقط در 3روز

جان‌باختن 125نفر در جاده‌ها فقط در 3روز

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۱۱ تصادف در سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: تا‌کنون ۱۲۵‌هموطن در تصادفات سفرهای نوروزی جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش همشهری، سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: سفرهای نوروزی در مقایسه با سال قبل 12درصد افزایش داشته است. همچنین بیشترین خروج خودرو از استان‌های تهران و البرز با 250هزار خودرو بوده است.
وی با بیان اینکه بیشترین مقصد خودروهای استان تهران و البرز به سمت استان‌های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان بوده است، گفت: بیشترین ورود و انباشت خودرو به استان مازندران با 44هزار وسیله نقلیه ثبت شده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با اشاره به اینکه بعد از مازندران بیشترین ورود خودرو به استان‌های گیلان، مرکزی و همدان بوده است، گفت: در 3روز ابتدایی طرح نوروزی 111فقره تصادف فوتی ثبت شده است که 125هموطن در این تصادفات جان خود را از دست داده‌اند. شیرانی با بیان اینکه 2هزار و 171تصادف جرحی ثبت شده است که 2هزار و 895نفر در این تصادفات مجروح شده‌اند، گفت: آمار تصادفات بسیار نگران‌کننده است و باید به‌عنوان هشدار و زنگ خطری برای رانندگان در سفرهای نوروزی باشد. وی با بیان اینکه بیشترین وقوع تصادفات فوتی در جاده‌های استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان بوده است، گفت: کمترین وقوع تصادفات در جاده‌های استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور تصریح کرد: بیشترین علت وقوع حوادث بی‌توجهی به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز، عدم‌توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی و اصرار رانندگان به استمرار رانندگی بدون استراحت و توقف، عوامل اصلی تصادفات در این 3روز بوده است. شیرانی با بیان اینکه بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت 12 تا 16 بوده است، گفت: رانندگان به رعایت کامل مقررات رانندگی، بستن کمربند ایمنی، احترام به حقوق سایر رانندگان و رعایت سرعت مجاز در جاده‌ها توجه کنند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید