• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
دو شنبه 18 مهر 1401
کد مطلب : 173454
+
-

اتمام حجت با اغتشاشگران

معاون امنیتی وزیر کشور: دستگیرشدگان اغتشاش‌ها از این به بعد تا زمان محاکمه آزاد نخواهند شد

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه برخورد قاطع پلیس با آشوبگران و ناامن‌کنندگان جامعه مطالبه جدی مردم از پلیس است، خطاب به اغتشاشگران تأکید کرد که از این به بعد دستگیرشدگان صحنه اغتشاشات، تا زمان محاکمه دیگر به هیچ‌وجه آزاد نخواهند شد و دادگاه‌های آنها به سرعت برگزار می‌شود و احکام بسیار قاطع و بازدارنده‌ای برایشان صادر خواهد شد.
سیدمجید میراحمدی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر، اتاق جنگ و فرماندهی صحنه در دست آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و متحدان آنها بوده ‌است، گفت: دشمنان می‌خواهند امنیت و ثبات داخل کشور را مورد هدف قرار دهند و نقاط مختلف کشور را ناامن کنند؛ برای آنها مهم نیست که این ناامنی برای فرد با حجاب است یا برای فرد کم‌حجاب یا اینکه برای شیعه است یا سنی.
وی افزود: از نگاه دشمنان این ناامنی باید در هر محله و نقطه‌ای، توسعه پیدا کند. مهم‌ترین مسئله جنگ روانی است که دشمنان با استفاده از رسانه‌های خودشان و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی که برای این رسانه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان انجام داده‌اند، آن را پیش می‌برند.

پروژه‌ای برای کشته‌سازی
معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور با بیان اینکه دشمنان در اغتشاشات اخیر به‌صورت ویژه پروژه کشته‌سازی را پیش می‌برند، گفت: دشمنان به شکل بی‌سابقه با همه ظرفیت‌های خودشان به‌صورت آشکار و غیرآشکار به میدان آمدند؛ دشمنان ما امروز هیچ ابایی ندارند که اعلام کنند همه ظرفیت‌های مالی و رسانه‌ای خودشان را برای بی‌ثبات‌سازی ایران به‌کار گرفته‌اند.
میراحمدی با بیان اینکه با هوشیاری مردم توطئه‌های دشمنان خنثی شده ‌است، ادامه داد: روز شنبه (۱۶مهرماه) جز در شهرهای تهران و سنندج که شاهد ناآرامی‌های مختصری بودیم، در تمام کشور آرامش و امنیت کامل برقرار بود و حقیقتاً دشمن در این توطئه جدید نیز با شکست مواجه شده ‌است.
وی با اشاره به مطالبه مردم از دستگاه انتظامی و امنیتی برای ازبین بردن ناامنی‌های اخیر، تصریح کرد: در روزهای گذشته برای دانش‌آموزان و دانشجویان مشکل به‌وجود آمده و برای کسب‌وکار مردم نیز نگرانی‌هایی ایجاد شده و این اغتشاشات تأثیرات منفی بر فعالیت‌های اقتصادی مردم گذاشته است؛ مردم مکرراً درخواست دارند که هرچه زودتر ریشه این ناامنی‌ها که به‌طور مختصر در کشور ایجاد شده، خشکانده شود.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه روز شنبه اغتشاشگران برای برخی از کسبه تهران ایجاد مزاحمت کردند، عنوان کرد: به‌طور قاطع با این اغتشاشگران برخورد خواهد شد؛ از این به بعد دستگیرشدگان صحنه اغتشاشات، تا زمان محاکمه دیگر به هیچ وجه آزاد نخواهند شد و دادگاه‌های آنها به سرعت برگزار می‌شود و احکام بسیار قاطع و بازدارنده‌ای برایشان صادر خواهد شد.
میراحمدی ادامه داد: به‌طورقاطع با عوامل ایجادکننده ناامنی‌ که تلاش می‌کنند آن چیزی که دشمنان ملت ایران به‌خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی می‌کنند را در کف خیابان‌های ایران پیاده کنند، برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمنان برای تحریک احساسات مردم دست به کشته‌سازی می‌زنند، تأکید کرد: به این دلیل که اغتشاشگران به‌دنبال کشته‌سازی هستند، حتماً مردم از جمع اغتشاشگران فاصله بگیرند تا خدایی نکرده آسیبی از طرف اغتشاشگران متوجه آنها نشود.

آشوبگران راه فراری ندارند
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: تمامی عناصر اغتشاشگر باید بدانند که وقتی آشوبی را در کشور ایجاد می‌کنند و دست به فرار می‌زنند، حتماً دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دیر یا زود سراغ آنها می‌روند و امکان ندارد فرد اغتشاشگری اقدامی انجام داده و فرار کند و دیگر دستگیر نشود.وی ادامه داد: حتماً دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با توجه به شیوه و شگردهای شناسایی‌ای که دارند، این افراد را پیدا می‌کنند و به‌طورقطع با آنها برخورد خواهد شد.
میراحمدی بیان کرد: خانواده‌های محترم به‌ویژه عزیزانی که دارای فرزند دانش‌آموز یا دانشجو هستند، باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا فرزندان‌شان در دام اغتشاشگران و کسانی که پیاده نظام اجرای طرح‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند، قرار نگیرند.
وی با بیان اینکه مردم با هوشیاری کامل صف خودشان را کاملاً از اغتشاشگران جدا کردند، گفت: امروز یکی از مطالبات جدی مردم این است که فراجا قوی‌تر، سریع‌تر و قاطع‌تر با عناصر مخل امنیت برخورد کند. میراحمدی با تأکید بر اینکه فراجا با قاطعیت و به‌خوبی درحال مقابله با اغتشاشگران است، گفت: فراجا درعین قاطعیت، درحال مدارا کردن است تا با توجه به سناریوهای کشته‌سازی که دشمنان در تعقیب آن هستند، در اغتشاشی که ناگهان یک جمعی انجام می‌دهند و ظرف چند دقیقه نیز دست به فرار می‌زنند، فرد بی‌گناهی قربانی نشود.   

این خبر را به اشتراک بگذارید