• دو شنبه 11 مهر 1401
  • الإثْنَيْن 7 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 03
پنج شنبه 31 شهریور 1401
کد مطلب : 172297
+
-

محک خوبی می‌خوریم

علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی از آخرین شرایط خودش و تیم ملی در آستانه دیدار با اروگوئه می‌گوید؛ دیداری که به عقیده او می‌تواند به تیم ملی کمک کند

محک خوبی می‌خوریم

محمد زارعی  

فصل جدید برای علیرضا جهانبخش با نیمکت‌نشینی آغاز شد. او در هفته‌های ابتدایی تنها به‌عنوان بازیکن ذخیره و در دقایق پایانی به میدان می‌رفت اما رفته‌رفته توانست شرایط را تغییر دهد و با گلزنی در لیگ اروپا و ساختن پاس‌گل در لیگ هلند، به ترکیب اصلی فاینورد برسد. همین مسئله باعث شده تا یکی از کاپیتان‌های تیم ملی با روحیه‌ای بالا خودش را به اردوی تیم ملی برساند و زیرنظر کی‌روش آماده 2‌بازی تدارکاتی بزرگ شود. جهانبخش در گفت‌و‌گو با همشهری از اهدافش در این فصل گفته است.

  در شروع فصل شرایط چندان مناسبی نداشتی اما رفته رفته اوضاع برایت بهتره شده و در هفته‌های اخیر توانسته‌ای هم به ترکیب اصلی برسی و هم گل‌زنی کنی و پاس‌گل بدهی.
در بازی‌های اول فصل، در ترکیب اصلی نبودم ولی دوست داشتم هرچه زودتر فیکس شوم. تمرینات خوبی داشتم و کم‌کم اوضاع بهتر شد. می‌خواستم آمادگی خودم را با ثبت اعداد و ارقام خوب و تأثیرگذاری بیشتر، بالا ببرم. خدا را شکر در این دو سه هفته همه‌‌چیز خیلی خوب پیش رفت و بازی‌های خوبی داشتم. امیدوارم بتوانم این روند را ادامه بدهم تا در سالی که به جام‌جهانی ختم می‌شود، هم برای باشگاه تأثیرگذار باشم و هم با آمادگی خوب در جام‌جهانی حاضر شوم.

  از 7‌بازی اول 16‌امتیاز گرفته‌اید و تیم چهارم جدول هستید. فاینورد امسال مدعی قهرمانی خواهد بود؟
لیگ را خیلی خوب شروع کردیم و شرایط خوبی داریم. اختلاف‌مان با صدر جدول تنها 2‌امتیاز است و این شرایط می‌تواند در آینده بهتر شود. حضور در بالای جدول و حتی رسیدن به قهرمانی از اهداف امسال تیم است. در لیگ اروپا هم یک‌باخت مقابل لاتزیو و یک‌برد داشته‌ایم و به آینده تیم امیدوار هستیم.

  این فصل خودت دنبال چه هدفی هستی؟
اعداد و ارقام بهتری ثبت کنم، نسبت به سال گذشته بازی‌های بیشتری انجام بدهم و تأثیرگذارتر باشم. امسال بازی‌ها فشرده‌تر است و هر سه چهار روز یک‌بازی داریم. این موضوع می‌تواند در روند آماده‌سازی و اعتماد‌به‌نفسی که می‌توانم داشته باشم، خیلی به من کمک کند.
  تیم ملی با اروگوئه و سنگال بازی دوستانه دارد. این بازی‌‌ها را چطور می‌بینی؟
این دو بازی قبل از جام‌جهانی می‌تواند محک خوبی برای تیم ملی باشد. هر دو این تیم‌ها در جام‌جهانی حضور دارند و امیدوارم بتوانیم بازی‌های خوبی مقابل آنها انجام بدهیم. در این بازی‌ها بازیکنان می‌توانند همدیگر را بهتر بشناسند. برای اینکه تیم ملی روند رو به رشدی داشته باشد و بتوانیم به آماده‌سازی برسیم، به چنین دیدارهایی نیاز داریم.

  برای سومین‌بار جام‌جهانی را تجربه می‌کنی. با تجربه‌ای که داری احتمال می‌دهی تیم از گروه صعود کند؟ 
با توجه به مسیری که در پیش داریم و تیم‌هایی که هم‌گروه ما هستند، صعود فوق‌العاده سخت است. صعود هدف تیم است و ما برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم. از لحاظ ذهنی، فیزیکی و امکانات آماده باشیم و از همه مهم‌‌تر باید بازی‌های خوبی انجام بدهیم. باید بازی به بازی پیش برویم. هدف اول ما باید خوب بازی کردن مقابل انگلیس باشد و با همه قوا برای این بازی به زمین برویم. کار ما بسیار سخت است اما با شناختی که از بچه‌ها دارم و همتی که در همه این سال‌ها از آنها دیده‌ایم و بازی‌های خوبی که انجام داده‌اند، اطمینان دارم همه با انرژی و اعتماد‌به‌نفس برای انجام بازی خوب به زمین می‌رویم تا دل مردم شاد شود.

  در این فرصتی که تا جام‌جهانی مانده، می‌شود کار خاصی برای تیم ملی انجام داد؟ 
تا جام جهانی 2ماه بیشتر فرصت نداریم. همدلی خیلی مهم است؛ مربیان لیگ برتری، بازیکنان، مدیران، خبرنگاران و از همه مهم‌تر هواداران باید با انرژی مثبت از تیم ملی حمایت کنند تا تیم به آرامش و تمرکز برسد و با شرایط خوبی به جام‌جهانی برود. جام‌جهانی بزرگ‌ترین سکوی فوتبال جهان است و نیاز است بازیکنان از هر نظر آماده باشند. فشار خیلی زیاد است اما امیدوارم با حمایتی که می‌شویم، آرامش به تیم ملی منتقل و فشار کمتر شود. انتظارات از تیم زیاد است و امیدوارم دست به‌دست هم بدهیم تا بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و باعث افتخار شویم. قبل از جام‌جهانی هرچه یک تیم بازی بیشتر داشته باشد، بهتر می‌تواند آماده شود ولی متأسفانه به‌خاطر کمبود زمان برگزاری همین 2بازی هم خوب است. البته با توجه به فشردگی بازی‌ها، اگر تعداد بازی تدارکاتی بیشتر شود، شاید از نظر فیزیکی برای بچه‌ها سنگین باشد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید