• یکشنبه 9 بهمن 1401
  • الأحَد 7 رجب 1444
  • 2023 Jan 29
سه شنبه 31 خرداد 1401
کد مطلب : 163958
+
-

میهمان ناخوانده نمی‌خواهیم

امیردریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت مرزهای آبی کشورمان گفت: نیروی دریایی ارتش با توجه به اینکه در عمق دریا حضور دائمی دارد، توانسته است با اقتدار امنیت را در فاصله خیلی دور به‌عنوان لبه بیرونی نظام تامین کند.
وی در پاسخ به این سؤال که «آیا دشمن توانسته است به اهداف خود در آب‌های خلیج‌فارس برسد؟» اذعان کرد: خیر؛ نه‌تنها دشمن نتوانسته است به اهداف خودش در مرزهای سرزمینی ما برسد، از اهدافش عقب‌نشینی هم کرده است؛ به‌گونه‌ای که امروز در منطقه حضور جدی نداشته و حرفی هم برای گفتن ندارد.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همکاری کشورهای منطقه را از ارکان تقویت امنیت منطقه برشمرد و افزود: آنچه دشمن بر آن تمرکز می‌کرد بحث تامین امنیت بود که بحمدالله این امنیت با وجود نیروهای غیور و توانمند جمهوری اسلامی در منطقه برقرار است.
دریادار ایرانی با تأکید بر اینکه منطقه جهت امنیت نیاز به حضور هیچ غیرموجه و میهمان ناخوانده‌ای ندارد، گفت: برای ارتقای امنیت در منطقه نیز حتما نیاز است که همه کشورهای منطقه دست به ‌دست هم دهند و این دوستی و اخوت خود را تعمیق ببخشند.
وی درباره آخرین دستاوردهای نیروی دریایی ارتش در حوزه تسلیحات تمام‌بومی توضیح داد: آخرین دستاورد جوانان متخصص و انقلابی ما ساخت و رونمایی از «ناوشکن تمام ایرانی دنا» بود که اخیرا در یک رزمایش مرکب در صحنه بین‌المللی با شرکت چندین کشور حضور پیدا کرد و حضورش هم مؤثر و موفق بود. در طول سال‌جاری هم الحاق ناوشکن‌های جدیدی را خواهیم داشت./  فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید