• پنج شنبه 28 تیر 1403
  • الْخَمِيس 11 محرم 1446
  • 2024 Jul 18
دو شنبه 23 خرداد 1401
کد مطلب : 163145
+
-

کوتاه از حادثه/مسافران پایتخت در دام سارق بیهوشی

دزد حرفه‌ای با پرسه‌زدن در ترمینال غرب تهران مسافرانی را که تازه وارد پایتخت شده بودند شناسایی می‌کرد و پس از بیهوش‌کردن آنها، اموالشان را به سرقت می‌برد.
به گزارش همشهری، این مرد 45ساله مدتی قبل و با شکایت مرد جوانی که مدعی بود همه اموالش به سرقت رفته است تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. مرد جوان به مأموران پلیس گفت: تازه از شهرستان به تهران رسیده و درترمینال روی نیمکت نشسته بودم که مردی میانسال به من نزدیک شد و سر صحبت را باز کرد. او از شغلم پرسید و اینکه چرا به تهران آمده‌ام و بعد از کمی‌ گفت‌وگو درحالی‌که اعتمادم را جلب کرده بود به سمت دکه رفت و با 2 پاکت آبمیوه برگشت. یکی از آنها را به من داد و خودش پاکت دیگر را گرفت و شروع کرد به نوشیدن آبمیوه. من هم بی‌خبر از همه جا آبمیوه را نوشیدم اما لحظاتی بعد دچار سرگیجه شدید شده و از هوش رفتم. وقتی به هوش آمدم در بیمارستان بودم و فهمیدم که ساعت‌ها بیهوش بوده‌ام و در این میان مرد میانسال جیب‌هایم را خالی کرده و همه اموالم را دزدیده است.
جوان مسافر تنها طعمه سارق بیهوشی نبود و مأموران در ادامه با شکایت‌‌های مشابه دیگری هم روبه‌رو شدند. شکایاتی که نشان می‌داد سارق میانسال با پرسه‌زدن در محوطه ترمینال غرب تهران طعمه‌هایش را عمدتا از بین مسافرانی که تازه به تهران رسیده‌اند انتخاب کرده و پس از ریختن طرح دوستی با آنها و جلب اعتمادشان، با تعارف آبمیوه، آنها را بیهوش کرده و اموالشان را به سرقت برده است.
مشخصاتی که مالباختگان از سارق حرفه‌ای ارائه داده بودند در اختیار مأموران کلانتری 209قرار گرفت و آنها شروع به گشتزنی در محوطه ترمینال کردند تا اینکه چند روز پیش مردی را دیدند که مشخصات او با مشخصات سارق تحت تعقیب یکی بود. مرد مرموز در حال حرف زدن با مسافرجوانی بود و به‌نظر می‌رسید که قصد فریب وی و سرقت اموالش را دارد که مأموران وارد عمل شدند و او را دستگیر کردند.
به‌گفته سرهنگ پیمان لطفی، سرکلانترپنجم پلیس پیشگیری پایتخت، متهم در حال اجرای سناریوی سرقتی دیگر بود که توسط مأموران دستگیر شد و در بازرسی کیف او تعدادی مدارک هویتی متعلق به افراد دیگر کشف شد.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: این مرد 45ساله در تحقیقات به سرقت از مسافران پایتخت با دادن آبمیوه مسموم به آنها اعتراف کرد که تاکنون 5نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند و متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

پایان زورگیری‌های مرد مسلح در پایتخت 
مردی که با تهدید سلاح کمری دست به زورگیری از شهروندان تهرانی می‌زد به دام پلیس افتاد. به گزارش همشهری، تحقیقات مأموران پلیس برای دستگیری این مرد با شکایت تعدادی از مالباختگان شروع شد. آنها می‌گفتند زمانی که در خیابان در حال صحبت از طریق تلفن همراهشان بودند سرنشین یک خودروی پژو به سراغشان رفته و باتهدید کلت کمری گوشی آنها را سرقت کرده و متواری شده است.
بررسی‌ اظهارات شاکیان از این حکایت داشت که همه سرقت‌ها توسط یک نفر که سوار بر یک پژوی نقره‌ای بوده انجام شده است. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌داد که سارق معمولا در ساعاتی خاص سرقت‌هایش را انجام می‌داد و در این شرایط گشتزنی‌های هدفمند مأموران کلانتری 150تهرانسر برای شناسایی و دستگیری مرد مسلح شروع شد.
سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران در تشریح جزئیات دستگیری زورگیر مسلح گفت: مأموران هنگام گشتزنی در محله تهرانسر به یک دستگاه خودروی پژو با همان مشخصات برخورد کردند که با استعلام شماره پلاک آن معلوم شد خودرو سرقتی است.
وی ادامه داد: تیم گشت پلیس به راننده خودرو دستور ایست داد و در یک عملیات غافلگیرانه و پیش از اینکه وی موفق به فرار شود خودرو را متوقف و راننده آن را دستگیر کرد. در بازرسی داخل خودرو یک قبضه سلاح کمری با 2 خشاب و 21تیر جنگی به همراه 3دستگاه تلفن همراه که متهم به تازگی زورگیری کرده بود کشف شد و مرد مسلح که 35ساله است پس از انتقال به کلانتری به زورگیری‌های سریالی مسلحانه در غرب تهران اعتراف کرد.
به‌گفته سرهنگ موقوفه‌ای، تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهم و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

بازی مرگبار با اسلحه
وقتی پسری 17ساله در حال بازی با اسلحه بود و می‌خواست از خودش عکس و فیلم بگیرد، ناگهان گلوله‌ای شلیک شد و جانش را گرفت.
به گزارش همشهری، این حادثه صبح دیروز در یکی از مناطق تهران رخ داد. وقتی پدر و مادر پسری 17ساله برای انجام کاری از خانه بیرون رفته بودند پسر نوجوان به سراغ اسلحه بادی رفت تا آن را در دست گرفته و فیگور بگیرد. او به‌نظر می‌رسید که قصد داشت درحالی‌که با اسلحه فیگور گرفته از خودش عکس و فیلم تهیه کند اما ناگهان گلوله‌ای از اسلحه شلیک شده و پسر نوجوان خون آلود روی زمین افتاد. دقایقی از این اتفاق تلخ می‌گذشت که پدر و مادر این پسر نوجوان به خانه بازگشتند و پسرشان را غرق در خون دیدند. کنار او گوشی موبایل وی و اسلحه قرار داشت و خانواده او فورا به اورژانس زنگ زدند. طولی نکشید که اورژانس در محل حاضر شده و نوجوان مجروح را به بیمارستان انتقال داد. اما به‌رغم تلاش پزشکان پسر نوجوان جانش را از دست داد و در این شرایط ساعت 11صبح دیروز گزارش این حادثه مرگبار به قاضی محمد وهابی، بازپرس ویژه قتل اطلاع داده شد. با دستور وی جسد متوفی به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید