• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
سه شنبه 10 خرداد 1401
کد مطلب : 162075
+
-

تبدیل خانه‌های دارای۳ شهید و سرداران شهید به خانه موزه

خبر
تبدیل خانه‌های دارای۳ شهید و سرداران شهید به خانه موزه

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از تملک، مرمت و بازسازی خانه سرداران شهید به‌عنوان یک پاتوق فرهنگی و خانه موزه در شهر تهران خبر داد.
محمد مؤیدی در جلسه با ایثارگران با بیان اینکه در کنار حفظ میراث ملی و تاریخی، حفاظت از ارزش‌های انقلاب اسلامی نیز اهمیت دارد، ادامه داد: همانطور که مرمت و حفاظت از خانه مشاهیری همچون سیمین و جلال، اخوان ثالث و... برای بهره‌برداری آیندگان ارزشمند است، توجه به خانه‌هایی که 3شهید و بیشتر برای حفظ انقلاب و کشور تقدیم کرده‌اند نیز حائز اهمیت است. در این خصوص در تلاش هستیم با تعامل با مناطق ۲۲‌گانه ضمن شناسایی خانه‌های دارای 3شهید و سرداران شهید، آنهایی را که توسط شهرداری تهران تملک شده به خانه موزه شهدا تبدیل کنیم. بر این اساس جهت اجرای این طرح امیدواریم با همکاری شهرداران مناطق ۴ و ۸ در گام نخست 2خانه شهید را که توسط این مناطق تملک شده، در اولویت اقدام قرار گیرند.
وی افزود: رسیدگی به وضعیت قبور شهدای گمنام از دیگر تلاش‌های این شرکت است که در این راستا بررسی بهسازی مقبره شهدای گمنام کهف الشهدا در دستور کار قرار دارد.
بنابراعلام سایت شهر، مویدی با بیان این موضوع که امیدواریم بتوان به سمتی پیش رفت که شرکت توسعه به‌عنوان یکی از متولیان اصلی حفظ و حراست از میراث تاریخی و فرهنگی در شهرداری تهران، در جهت حفظ جلوه‌گاه‌های فرهنگ اسلامی و ارزش‌های انقلابی اقدامات شایسته‌ای را داشته باشد، گفت: شناسایی مدارس شهر تهران که بالای ۲۰ شهید دانش‌آموز را تقدیم کشور کرده‌اند در دستور کار قرار دارد که هم‌اکنون ۳ مدرسه که بالای ۱۰۰ شهید دانش‌آموز داشته‌اند به‌طور ویژه در حال بررسی هستند که پس از آن برنامه ویژه‌ای برایشان تدارک دیده خواهد شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید