• سه شنبه 3 خرداد 1401
  • الثُّلاثَاء 22 شوال 1443
  • 2022 May 24
یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 160708
+
-

در 2حادثه جداگانه در سیستان و بلوچستان 6نفر غرق شدند

کوتاه از حادثه/غرق شدن خانم معلم فداکار برای نجات دختران دانش‌آموز

6زن و کودک در جریان 2 حادثه جداگانه در سیستان و بلوچستان در رودخانه هوتک جان خود را از دست دادند تا بار دیگر زنگ خطر درباره رسیدگی به مناطق محروم به صدا درآید. 3نفر از قربانیان 2 دختر دانش‌آموز و خانم معلمشان هستند که در هوتک غرق شدند و 3نفر دیگر نیز دختران نوجوانی هستند که برای شستن لباس به کنار رودخانه رفته بودند.
به گزارش همشهری، همزمان با گرم شدن هوا حوادث مربوط به غرق شدگی نیز رو به افزایش است. در تازه‌ترین حادثه که در روستای سلور بازار بخش پلان چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، 2 دختر دانش‌آموز همراه با خانم معلم‌شان جان خود را در یکی از هوتک‌ها (آبگیر) از دست دادند، اما این حادثه چگونه اتفاق افتاد؟ ماجرا از این قرار بود که صبح دیروز (شنبه) این خانم معلم به نام یاسمین هوت همراه تعدادی از دانش‌آموزان که از اقوامش بودند برای تفریح به اطراف روستا رفته بودند. هرچند این روستا در سال‌های اخیر از آب لوله‌کشی برخوردار شده، اما همچنان در اطراف روستا هوتک‌ها وجود دارند و بارندگی‌های اخیر موجب شده هوتک‌ها پرآب باشند. بعد از آنکه دختربچه‌ها ساعتی را در اطراف روستا به بازی گذراندند، برای شستن دست و روی‌شان کنار یکی از هوتک‌ها رفتند. هنوز چند لحظه از حضور بچه‌ها در آنجا نگذشته بود که به‌دلیل گل‌آلود بودن کنار هوتک پای 3نفر از آنها سر خورد و داخل آب افتادند. خانم معلم با سر و صدای بچه‌ها متوجه حادثه‌ای که اتفاق افتاده بود شد و دوان‌دوان خودش را به هوتک رساند و داخل آب پرید. او می‌خواست هرطور که شده جان بچه‌ها را نجات دهد. خانم معلم فداکار به هر زحمتی که شده توانست یکی از دختربچه‌ها را نجات دهد، اما 2دانش‌آموز 7 و 8ساله به نام‌های رقیه و مریم همراه با خود خانم معلم در هوتک غرق شدند.
مهرداد آرام، بخشدار بخش پلان چابهار در این‌باره به همشهری گفت: تفریح بچه‌ها همراه با معلم‌شان ارتباطی به مدرسه ندارد و آنها چون فامیل بودند با یکدیگر به اطراف روستا رفته بودند و یکی از قربانیان برادرزاده خانم معلم بود. او ادامه داد: به‌دنبال این حادثه و با داد و فریاد سایر بچه‌ها بعد از حدود 20دقیقه مردان روستا متوجه حادثه شده و پیکرهای قربانیان را از آب بیرون کشیدند.
این حادثه تلخ در شرایطی اتفاق افتاد که چند روز قبل نیز 3دختر نوجوان که برای شستن لباس به کنار رودخانه‌ای رفته بودند به‌دلیل باتلاقی بودن رودخانه در آن گرفتار شده و جان خود را از دست دادند. روز چهارشنبه گذشته 4دختر نوجوان که اهل روستای گورناگ از توابع بخش مرکزی شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان بودند برای شست‌وشوی لباس کنار رودخانه گورناگ رفتند. آنها مشغول شست‌وشوی لباس و بازی بودند که به‌دلیل باتلاقی بودن حاشیه رودخانه در آن فرو رفتند. در جریان این حادثه 3نفر از دختران نوجوان در رودخانه غرق شدند و یکی از آنها نجات پیدا کرد.
در همین حال ماریه امیریان، بخشدار بخش مرکزی شهرستان سرباز در این‌باره گفت: این حادثه حدود ساعت 15روز چهارشنبه اتفاق افتاد و قربانیان بین 12تا 30سال سن داشتند. آنها از اهالی همان روستا بودند که در رودخانه غرق شدند و با تلاش افراد محلی پیکرهای‌شان از آب بیرون کشیده شد.
 
کپسول‌های لاغری پر از شیشه بود
زن و مرد موادفروش که مخدر شیشه را به‌عنوان کپسول‌های لاغری می‌فروختند، دستگیر شدند. به گزارش پلیس، سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: چند روز پیش تیم عملیات پلیس مبارزه با مواد‌مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و رصدهای پلیسی به اطلاعاتی دست یافت که نشان می‌‌داد زن و مردی در منطقه سیزده‌آبان اقدام به فروش موادمخدر شیشه در قالب کپسول‌های لاغری می‌کنند.
وی ادامه داد: با شروع تحقیقات پلیسی، تیمی از مأموران به‌صورت نامحسوس محل تردد این زن و مرد را زیرنظر گرفتند تا اینکه با شناسایی مخفیگاه آنها، در یک عملیات ضربتی هر دو نفر را دستگیر کردند. این در حالی بود که در بازرسی این محل حدود 400گرم مخدر شیشه و تعداد قابل‌توجهی کپسول برای بسته‌بندی این مواد کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: پس از پایان تحقیقات و تشکیل پرونده، متهمان تحویل مرجع قضایی شدند.

انهدام باند سارقان طلا 
اعضای باند که با دستبرد به 11خانه در شهرستان سیرجان بیش از 2میلیارد تومان طلا سرقت کرده بودند، به دام پلیس افتادند.
به گزارش همشهری، فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در استان کرمان با بیان این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت طلا از منازل که از اسفند ماه سال گذشته در سیرجان آغاز شده بود، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری دزدان آغاز شد. از آنجا که تمامی سرقت‌ها با یک شیوه رخ داده و در همه آنها دزدان فقط طلا سرقت کرده بودند، معلوم شد که همه سرقت‌ها از سوی یک باند صورت گرفته است. وی افزود: با تلاش‌های مأموران پلیس آگاهی و پیگیری‌های بی‌وقفه و تخصصی، 3متهم سابقه‌دار دخیل در این سرقت‌ها شناسایی و با نیابت قضایی و هماهنگی‌های لازم در یکی از استان‌های مرکزی کشور دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به شهرستان سیرجان منتقل شدند. این مقام پلیس تصریح کرد: متهمان در مواجهه با شواهد و مدارک موجود، به 11فقره سرقت طلا از منازل در شهرستان سیرجان به ارزش 2میلیاردو200میلیون تومان اعتراف کردند. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با بیان اینکه این متهمان در نقاط مختلف کشور هم اقدام به سرقت کرده‌اند، گفت: تحقیقات برای کشف سایر جرایم این باند ادامه دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید