• پنج شنبه 13 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 6 محرم 1444
  • 2022 Aug 04
دو شنبه 9 اسفند 1400
کد مطلب : 155154
+
-

9برد از 11بازی

کار سختی که مدیرعامل استقلال از فرهاد مجیدی خواسته است

9برد از 11بازی

اظهارات اخیر مدیرعامل استقلال آنقدر حاشیه داشت و بحث‌برانگیز شد که برخی نکات آن کمتر به چشم آمد. یکی از این نکته‌های مهم، مربوط می‌شود به انتظار فنی بالایی که مصطفی آجورلو از تیمش دارد. در حقیقت او علاوه بر اینکه گفته امسال 2جام از تیمش می‌خواهد، در مورد قهرمانی لیگ هم حد نصاب امتیازی تعیین کرده است. آجورلو گفته: «روز اولی که با فرهاد مجیدی صحبت کردم، به او گفتم در طول فصل 90امتیاز وجود دارد که 75امتیاز آن را می‌خواهم. برو بگیر. گفتم فوتبالی می‌خواهم، نه مثل دیگران.» حالا خود این عبارت «نه مثل دیگران» به اندازه کافی بحث‌برانگیز هست، اما اصل موضوع مربوط می‌شود به سقفی که آجورلو تغیین کرده؛ 75امتیاز که یک حد نصاب بی‌سابقه در تاریخ لیگ برتر است.

  کاری که یحیی و قلعه‌نویی هم نکردند
بیشترین امتیازی که تا‌کنون در تاریخ لیگ برتر به‌دست آمده، 67امتیاز بوده است. 3 تیم در 5 دوره به این حد نصاب رسیدند؛ سپاهان در فصول نهم و یازدهم، استقلال در فصل دوازدهم و پرسپولیس در فصول نوزدهم و بیستم. در 2 نوبت سرمربی تیم قهرمان امیر قلعه‌نویی بوده است. او یک‌بار با سپاهان و یک‌بار با استقلال به این افتخار نایل آمد. دیگر قهرمانی 67امتیازی سپاهان اما با زلاتکو کرانچار فقید رقم خورد. نکته مهم اینکه در هر 3 دوره مزبور، لیگ برتر ایران 18تیمی بوده و طبیعتا 12امتیاز بیش از حالا توزیع می‌شده است. به همین دلیل هم 2 قهرمانی 67امتیازی پرسپولیس ارزشمندتر بود؛ چرا که یحیی گل‌محمدی در لیگ‌های 16تیمی به چنین عددی رسید. با این تفاسیر رسیدن به 75امتیاز نه‌تنها در تاریخ لیگ برتر بی‌سابقه است، بلکه در لیگ 16تیمی امری بسیار دشوارتر به‌نظر می‌رسد. آجورلو اما چنین ماموریتی به مجیدی داده و باید دید این اتفاق رخ می‌دهد یا نه.

   فقط می‌توانی 5امتیاز از دست بدهی!
اگر قرار باشد فرهاد مجیدی توقع مدیرعامل استقلال را برآورده کند، از 11بازی باقی‌مانده حداقل 9مسابقه را باید ببرد و در یکی دیگر هم مساوی کند. در حقیقت فرهاد فقط فرصت 2 لغزش را خواهد داشت. استقلال هم‌اکنون از 19بازی 47امتیاز دارد. 11مسابقه و طبیعتا 33امتیاز باقی مانده که آبی‌ها برای 75امتیازی شدن، به کسب 28امتیاز از آن نیاز دارند. می‌بینید که ماموریت سختی است؛ مخصوصا که نبردهای استقلال برابر امثال پرسپولیس، سپاهان، فولاد، گل‌گهر و... باقی مانده است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید