• پنج شنبه 20 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 13 محرم 1444
  • 2022 Aug 11
دو شنبه 4 بهمن 1400
کد مطلب : 151702
+
-

بازگشت معروف؟

خبر رسیده سعید معروف بعد از چند ماه دوری از والیبال با تیم فنرباغچه ترکیه قرارداد بسته تا امیدها برای بازگشت او به تیم ملی زنده شود

منهای فوتبال
بازگشت معروف؟

سایت والی‌نیوز دیروز ایرانی‌ها را غافلگیر کرد. این سایت ایتالیایی خبر داده سعید معروف با تیم والیبال فنرباغچه ترکیه قرارداد امضا کرده است. هر‌چند هنوز سایت باشگاه فنرباغچه خبری در این‌باره منتشر نکرده و خود معروف هم خبر بازگشت به میادین را رد یا تأیید نکرده، اما ایرانی‌ها امیدوار شده‌اند که دوباره او را در پیراهن تیم ملی هم ببینند.
سعید معروف، پاسور تیم ملی والیبال ایران بود که بعد از بازی‌‌های المپیک توکیو2020 و بعد از نتایج ضعیف ایران با تلخی از تیم ملی خداحافظی کرد. واکنش‌ها به رفتن سعید متفاوت بود. بعضی‌‌ها موافق خداحافظی او بودند چرا‌که معروف با روزهای اوجش فاصله داشت و گفته می‌شد بهتر است او جایش را به جوان‌ترها بدهد. اما نگرانی دیگری وجود داشت؛ اگر سعید برود چه‌کسی جایش را می‌‌گیرد؟ جواد کریمی پاسور دوم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا مطمئن کار کرد اما مدتی است که این نگرانی دوباره قوت گرفته است. معروف بعد از المپیک به آمریکا رفت و این فصل با هیچ باشگاهی قرارداد نبست. مدتی پیش کریمی آسیب دید و مصدومیت او در حدی است که گفته می‌شود شاید تا یک سال نتواند بازی کند. فدراسیون والیبال طی ماه‌های گذشته بارها اعلام کرده خداحافظی معروف رسمی نیست و او بعد از المپیک تصمیم احساسی گرفته است. فدراسیون و رئیس‌‌اش وعده دادند که معروف را برای بازگشت به تیم راضی می‌‌کنند. حالا در شرایطی که تیم ملی طی ماه‌های آینده چند تورنمنت مهم در پیش دارد، جای خالی معروف بیش از همیشه احساس می‌شود. اگر قرارداد او با فنرباغچه درست باشد، می‌شود خوش‌بین بود که او به تیم ملی هم بازمی‌گردد؟
فنرباغچه در ماه‌های گذشته برای هواداران والیبال در ایران تیم محبوبی بوده چون محمد موسوی در این فصل با این تیم قرارداد بسته است. هر‌چند بعد از چند بازی مچ پای سید در این تیم آسیب دید و او مجبور شد جراحی کند. موسوی که چند هفته‌ای پایش در آتل بود، از اواخر دی‌ماه به ترکیب تیم بازگشته است. تیم فنرباغچه در حال‌حاضر تیم سوم جدول لیگ ترکیه است.

این خبر را به اشتراک بگذارید