• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
دو شنبه 4 بهمن 1400
کد مطلب : 151697
+
-

آبادان برنده‌ترین؛ تراکتور بدشانس‌ترین

در 4مسابقه دیروز لیگ برتر، هیچ میزبانی برنده نشد و صنعت‌نفت و تراکتور بهترین تیم‌ها بودند

لیگ برتر فوتبال ایران دیروز با برگزاری 4بازی پیگیری شد. در هفته شانزدهم این رقابت‌ها، عصر روز گذشته 4بازی انجام شد که هیچ یک از میزبان‌ها موفق به کسب پیروزی نشدند. نفت آبادان و پیکان، دو میهمان دیروز بودند که میزبان‌های خود را شکست دادند و دو بازی دیگر هم به تساوی انجامید.

آلومینیوم؛ 7 هفته بدون برد
تیم آلومینیوم برای اولین بار در اراک 2گل خورد و جالب اینکه این اتفاق را تیم آخر جدول یعنی پدیده مشهد رقم زد. مشهدی‌های قعرنشین که تنها تیم بدون برد این فصل هستند، دیروز در اراک نمایش سرافرازانه‌ای داشتند و در نهایت میزبان مدعی را با تساوی 2-2 متوقف کردند. آلومینیوم دو بار توسط امیر نوری و امید سینگ پیش افتاد اما پدیده هر دو بار گل خورده را جبران کرد که گل آخر را فلاحیان در وقت‌های تلف‌شده برای این تیم زد. پدیده بعد از شکست‌های متوالی ابتدای فصل، حالا شرایط بهتری پیدا کرده و در 5بازی اخیرش فقط 2بار باخته است. شاید بردهای این تیم هم بالاخره از هفته‌های آینده آغاز شود و مشهدی‌ها به فرار از قعر امیدوار شوند. آلومینیوم هم برای هفتمین بازی متوالی در بردن ناکام ماند تا مشخص شود شرایط ایده‌آل ابتدای فصل را ندارد.

فکری به حال مسجدسلیمان نشد
سال گذشته آمدن محمود فکری به نفت مسجدسلیمان در میانه‌های فصل شوک خوبی به این تیم وارد کرد و آنها از سقوط فرار کردند. اما شکست خانگی دیروز مقابل پیکان نشان داد در این فصل -لااقل در اولین بازی- خبری از این شوک مثبت نیست. فکری در اولین بازی‌اش با نتیجه 2-1 به پیکان باخت و این باخت خانگی چهارمین شکست متوالی نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر بود. پیکان در همان نیمه اول توسط ثابت‌ایمانی و حقدوست 2گل زد و نفت در نیمه دوم فقط یکی از گل‌ها را با امیر روستایی پاسخ داد.

شلیک ریکانی از آبادان تا فولادشهر
نفت آبادان عجیب‌ترین تیم فصل جاری است چون هر چه مشکلاتش بیشتر می‌شود بهتر نتیجه می‌گیرد! این تیم که کمترین پرداختی را به اعضایش داشته و هفته گذشته هم بعد از اعتصاب بازیکنان اصلی با امیدهایش از جام‌حذفی کنار رفته، دیروز در فولادشهر اصفهان به سومین برد متوالی‌اش در لیگ و دومین برد متوالی خارج از خانه رسید. شوت باشکوه طالب ریکانی از راه دور، راه را برای برتری نفتی‌ها مقابل ذوب‌آهن هموار کرد. با این نتیجه احتمالا شرایط مهدی تارتار در فولادشهر یک درجه سخت‌تر خواهد شد.

سیرجانی‌های شدیدا حساس
اما یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های دیروز را تراکتور و گل‌گهر در تبریز برگزار کردند که تراکتور با وجود شایستگی و حملات پرشمار نتوانست دروازه میهمانش را باز کند. بازی رفت این دو تیم در سیرجان با نتیجه پرگل 4-1 به سود گل‌گهر تمام شده بود و تراکتور روز گذشته برای گرفتن انتقام آن شکست همه کار کرد اما ضربات پیمان بابایی، نریمان‌جهان و سایر تراکتوری‌ها که به شکل آشکاری بهتر از قبل بازی می‌کردند بی‌ثمر ماند. تراکتور با ادامه این روند می‌تواند از قعر جدول کنده شود و تا میانه‌ها بالا بیاید. گل‌گهر هم که لابد همچنان درگیر مسائل روحی روانی بعد از حکم کمیته انضباطی است. این طور که قلعه‌نویی و دستیارانش دائما ادعا می‌کنند، احتمالا تبعات روحی روانی آن اتفاق تا سه چهار سال آینده همچنان پابرجا خواهد بود!

این خبر را به اشتراک بگذارید