• چهار شنبه 16 آذر 1401
  • الأرْبِعَاء 13 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 07
دو شنبه 8 آذر 1400
کد مطلب : 146734
+
-

این هفته بوی نفت می‌دهد

5روز قبل از داربی بزرگ تهران، قرمز و آبی با 2 تیم نفتی بازی دارند و سپاهانِ صدرنشین هم میزبان نساجی است

هفته هفتم لیگ برتر امروز با 5بازی آغاز می‌شود. امروز و امشب شاهد بازی‌های مهمی در صدر جدول لیگ خواهیم بود و 3تیم مدعی و صاحب‌نام مسابقات امروز مقابل حریفان خود می‌ایستند. سپاهانِ صدرنشین، میزبان نساجی است و پرسپولیس و استقلال هم 5روز قبل از داربی به مصاف 2 تیم نفتی خوزستان می‌روند.اولین بازی‌های این هفته در رفسنجان و تهران آغاز می‌شوند. از ساعت15 امروز در رفسنجان، تیم مس که هفته گذشته برد پرحرف و حدیثی را در مسجدسلیمان کسب کرد، این‌بار میزبان هوادار ته‌جدولی است. هوادار اگرچه در انتهای جدول نشسته اما حریف چغر و سرسختی برای رقبا بوده و به‌خصوص در بخش دفاعی لقمه گلوگیری برای بزرگان بوده است. از همین ساعت و در تهران هم تیم پیکان از گل‌گهر پذیرایی می‌کند. درحالی‌که هنوز نیمی از محرومیت قلعه‌نویی باقی مانده، تیم او که یکی از 3تیم بی‌شکست فصل جاری است، کار سختی مقابل پیکان 11امتیازی دارد.
 
سپاهان - نساجی
اما از ساعت16بازی مهم تیم صدرنشین مقابل شاگردان ساکت الهامی آغاز می‌شود. نساجی در هفته‌های ابتدایی دارد با همه اسمی‌ها بازی می‌کند. این تیم در تهران به پرسپولیس 2 بر یک باخت و با استقلال به تساوی بدون گل رسید. امروز آنها بازی سخت‌شان را در اصفهان هم برگزار می‌کنند تا در دور برگشت مقابل هر 3تیم مدعی، میزبان باشند. سپاهان هفته قبل بالاخره بعد از 221دقیقه گل زد و بعد از 2هفته ناکامی پیروز شد. تیم محرم با بهترین خط حمله لیگ مقابل خط دفاعی قرار می‌گیرد که در تهران از استقلال گل نخورد اما هفته بعد در زمین خودش از پیکان 2گل خورد!

   نفت آبادان - استقلال
رفقای قدیم بدموقعی به هم خورده‌اند. مجیدی و منصوریان امروز در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که استقلال اگر پیروز نشود با رکورد 4بازی بدون برد به داربی می‌رسد و منصوریان هم اگر نتیجه نگیرد ممکن است آبادانی‌ها چمدانش را برایش ببندند. تیم علیمنصور 4بازی از 6بازی‌اش را باخته و طاقت باخت پنجم را ندارد. استقلال اما با بازگشت خارجی‌هایش به‌دنبال یک بازی هجومی و شکستن طلسم تساوی‌هاست. چهره ویژه بازی هم که قطعا محمدحسین اکبریان است که طی دو سه فصل اخیر تصمیمات بحث‌برانگیزی برای استقلالی‌ها گرفته و یکی از اشتباهات او مردودکردن گل استقلال در بازی با همین نفت آبادان بوده است.

   پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان
و اما پرسپولیس که هفته گذشته بالاخره یک 3امتیاز روحیه‌بخش به دست آورد و کمی شرایطش را بهتر کرد، امروز برای دومین هفته متوالی میزبان است و امیدوار به اینکه با 2برد متوالی به داربی تهران برسد. حریف این هفته قرمزها از 3بازی خارج از خانه‌اش به 4امتیاز رسیده و از ساعت18 امروز در ورزشگاه آزادی فقط و فقط به امتیاز پنجم فکر می‌کند. تیم یحیی که هفته گذشته برای گل‌زدن به آبادانی‌ها سختی فراوانی را متحمل شد امروز هم باید آماده رویارویی با یک خط دفاعی فشرده و حتی وقت‌کشی‌های گاه و بی‌گاه حریف باشد. احتمالا امروز کمربند میانی قرمزها باز هم بدون اسدی بسته می‌شود تا زوج کمال و سرلک برای داربی روز شنبه هم تمرین مناسبی داشته باشند. در خط حمله مهدی عبدی بعد از درخشش در بازی قبلی کاملا آماده ورود به ترکیب اصلی است. البته بماند که این گلزن جوان هم مثل ارسلان مطهری در استقلال، مُهر ذخیره طلایی روی پیشانی‌اش خورده و مربیان فکر می‌کنند فقط در نیمه دوم بازی‌ها قادر به گلزنی است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :