• چهار شنبه 17 آذر 1400
  • الأرْبِعَاء 3 جمادی الاول 1443
  • 2021 Dec 08
پنج شنبه 6 آبان 1400
کد مطلب : 144022
+
-

زیر یک خم/ حال خراب کشتی تهران

محسن محمود  صفری - خبرنگار

در سال‎های نه‌چندان دور، کشتی تهران یکی از قدرت‌های کشتی کشور محسوب می‌شد ولی حالا وضعیت پایتخت از شرایط بحران هم گذشته و صدای بسیاری از قهرمانان پیشین تهران درآمده است. اکبر فلاح قهرمان جهان و مربی تهران در باشگاه کارگران می‌گوید: «کشتی تهران رها شده و دیگر از بین رفته است. باعث و بانی آن هم کسانی هستند که در این سال‌ها هیچ نظارتی بر عملکرد هیأت کشتی نداشتند، درحالی‌که وقتی دیدند اوضاع رو به وخامت می‌رود باید ابتدا تذکرات جدی می‌دادند و درصورت ادامه این وضعیت، رئیس هیأت را اخراج می‌کردند. رئیس هیأت کشتی تهران باید ۵ یا ۶سال پیش اخراج می‌شد.» عبدالله عزیزی حدودا 8سال است ریاست کشتی تهران را برعهده دارد. در مسابقات جهانی نروژ که یک‌ماه پیش برگزار شد، تهران فقط یک‌نماینده در کشتی آزاد داشت که او هم دستش به مدال نرسید. در کشتی فرنگی هم پژمان پشتام نماینده تهران بود که به مدال برنز دست یافت. پشتام در برنامه تلویزیونی انتقادات تندی را نسبت به هیأت تهران مطرح کرد.

کشتی‌گیران سرخورده نشوند
تجلیل‌های متعدد از کشتی‌گیران مدال‌آور در مسابقات جهانی نروژ توسط ارگان‌های مختلف سبب شده تا ورزش اول کشور به روزهای خوب خودش نزدیک شود. وزارت ورزش، وزارت راه، قوه قضاییه، بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران ازجمله ارگان‌ها و نهادهایی بودند که در هفته‌های اخیر از مدال‌آوران نروژ تجلیل کردند. کشتی آزاد در جهانی نروژ 3مدال طلا، 3نقره و یک برنز کسب کرد و کشتی فرنگی هم با 4مدال طلا و 2برنز تاریخ‌ساز شد. در بین این تجلیل‌ها ای کاش کسی هم به فکر کشتی‌گیرانی باشد که موفق به کسب مدال نشده‌اند. چراکه بسیاری از آنها هنوز اول راه هستند و میانگین سنی 7کشتی‌گیری که مدال نگرفته‌اند زیر 25سال است.

بازگشت آقای ترسناک
میگل دیاز کانل، رئیس‌جمهور کوبا از میخاین لوپز ملقب به «آقای ترسناک» به‌خاطر نتایجش در المپیک۲۰۲۰ توکیو و کسب جایزه بهترین ورزشکار ANOK تجلیل کرد. لوپز دارنده 4مدال طلای المپیک است و حالا قصد دارد برای بار پنجم در المپیک شرکت کند. لوپز کوبایی تا به حال در مسابقات المپیک شکست نخورده و بارها کشتی را رها کرده و بعد از بازگشت دوباره روی سکوی نخست ایستاده است. لوپز در مراسمی رسما اعلام کرد که هرگز از کشتی خداحافظی نکرده است و فقط دارد استراحت می‌کند تا در المپیک2024حاضر شود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید