• پنج شنبه 27 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 20 محرم 1444
  • 2022 Aug 18
شنبه 23 مرداد 1400
کد مطلب : 138079
+
-

یاد تو در مترو

یاد تو در مترو

همزمان با فرا رسیدن‌ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سیدالشهدا امام‌حسین(ع) معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران برنامه‌های فرهنگی ویژه ‌ماه محرم برگزار می‌کند.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری‌ ماه محرم با اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه‌های ایام سوگواری حضرت امام‌حسین(ع) و یاران باوفای ایشان از ابتدای ‌ماه محرم تا پایان‌ ماه صفر برگزار می‌شود. سیدمجتبی تقوی‌نژاد در بیان اهداف برگزاری این برنامه‌ها اعلام کرد: برنامه‌های فرهنگی مترو با هدف ارتقای سطح آگاهی و شناخت مسافران از سیره و زندگی ائمه معصومین(ع) و ایجاد فضای معنوی متناسب با این ایام با عنوان «با یاد تو شهر جان گرفته است» در سطح ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود.
وی در تشریح برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ ماه محرم گفت: فضای بصری ایستگاه‌های مترو و همچنین همه نمازخانه‌ها با استفاده از کتیبه‌های فرهنگی و ریسه‌ سیاه‌پوش و ورودی ایستگاه‌های مترو نیز با علامت پرچم عزا فضاسازی می‌شود. کلیه قطارهای مترو نیز با طرح‌های ویژه این ایام به ارائه خدمت و جابه‌جایی مسافران می‌پردازند.
در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر(عج) نیز با همکاری مؤسسه فرهنگی وفاق سبز علوی با استقرار موکب حسینی از مسافران عزادار پذیرایی به عمل می‌آید. در این برنامه و در دهه اول‌ماه محرم بیش از 2هزار دستمال اشک و بسته فرهنگی در میان مسافران توزیع می‌شود.
گذرگاه‌های فرهنگی مترو نیز محل نمایشگاه عکس و پوستر شامل تصاویر مراسم عزاداری در نقاط مختلف کشورمان خواهد بود. همچنین با دعوت از گروه‌های هنری و انجمن مداحان و ضمن رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا برنامه‌های هم‌خوانی و مداحی در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌شود. معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به تولیدات سمعی و بصری مجموعه مترو خبر داد: برنامه‌های تولید شده در قالب موشن‌گرافی و کلیپ با عنوان «یاد تو» و نذر جایگزین به‌منظور ترویج فرهنگ سنت حسنه نذری به‌صورت اهدای ماسک، کپسول اکسیژن و اهدای خون به افراد نیازمند از طریق نمایشگر قطارها و ایستگاه‌های مترو به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین محتوای رادیویی در قالب پادکست رادیو محرم شامل مجموعه سخنرانی‌ها، زندگی‌نامه شهدای والامقام کربلا و شعر و همچنین ویژه‌برنامه «بر آستان جانان» در ایستگاه‌های مترو پخش می‌شود‌.
در حوزه فضای مجازی نیز در بستر شبکه‌های اجتماعی و تارنمای متروپلاس، روزشمار محرم و حسینیه مجازی در اختیار مخاطبان فرهنگی قرار دارد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید