• یکشنبه 6 آذر 1401
  • الأحَد 3 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 27
شنبه 12 تیر 1400
کد مطلب : 134780
+
-

نبرد یخی

کم‌طرفدارترین دیدار مرحله یک‌هشتم را دانمارک و چک برگزار می‌کنند

نبرد یخی

پس از برگزاری 2‌دیدار در مسیر ناهموار فینال و جایی که بلژیک با ایتالیا و اسپانیا با سوئیس روبه‌رو شدند، حالا نوبت شب دوم مرحله یک‌چهارم پایانی یورو2020 است که مسیر سرراست‌تری به سمت فینال است؛ چک - دانمارک ساعت20:30 در باکو و اوکراین - انگلیس ساعت23:30 در ورزشگاه المپیکوی رم.
فرانک دی‌بوئر که پس از شکست حقیرانه مقابل چک از سمت خود به‌عنوان سرمربی تیم ملی هلند برکنار شده، اعتراف کرده که هلند همیشه مقابل این تیم مشکل داشته است. چک 25سال پس از آن نسل طلایی که به فینال یورو1996 رفت و به آلمان باخت، به‌آرامی پیش می‌رود. حریف امشب آنها دانمارک خواهد بود، تیمی که بعد از 2‌باخت در 2‌دیدار اول، 2‌برد 4گله مقابل روسیه و ولز در مسابقات بعدی‌اش به‌دست آورده. چک برای چهارمین بار است که در یک‌چهارم این رقابت‌ها حاضر می‌شود. آنها نیمی از این دفعات را از این مرحله به سلامت عبور کرده و به نیمه‌نهایی رسیده‌اند که هر دوبار هم ماجراجویی آنها به فینال ختم شد. دانمارک برای چک حریفی تکراری در یورو محسوب می‌شود. این سومین باری است که 2‌تیم در این رقابت‌ها با هم روبه‌رو می‌شوند. هر دو ‌بازی قبلی در یورو به سود تیم ملی چک به پایان رسیده اما در 6تقابل آخر بین 2‌تیم، 5تای آنها با نتیجه مساوی تمام‌شده است. در مجموع 11رویارویی، 3‌بار چک و 2‌بار دانمارک برده بوده‌اند. هر دوتیم سابقه قهرمانی در این رقابت‌ها را دارند؛ چکسلواکی در جام‌ملت‌های1976 و دانمارک در یورو1992 با غلبه بر آلمان در فینال.
یان بوریل محرومیت خود را سپری کرده و در این بازی می‌تواند در ترکیب چک قرار بگیرد اما لوکاس پروود همچنان مصدوم است. سیمون کیائر، کاپیتان دانمارک که در بازی با ولز دچار مصدومیت ران شده بود، برای این بازی در دسترس است و اریکسن هم که به‌دلیل مشکل قلبی فعلا اجازه بازی ندارد. یوسف پولسن و واس هم از مصدومیت رهایی یافته‌اند.
ترکیب احتمالی چک (1-3-2-4): توماس ولاچلیک، یان بوریل، کالاش، چلوستکا، کوفال، سوچک، هولس، یانکتو (سوچیک)، باراک (داریدا)، ماسوپوست و پاتریک شیک.
ترکیب احتمالی دانمارک (1-2-4-3): کسپر اشمایکل، کریستنسن، کیائر، وسترگارد، دنیل واس، هویبیرگ، دلینی، ماهله، بریتویت، دامسگارد و دولبرگ.

این خبر را به اشتراک بگذارید