• چهار شنبه 15 تیر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 06
سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130887
+
-

نکته بازی/ بله؛ شدنی استمینی‌داربی تهران بین سایپا و پیکان کمتر از داربی اصلی پایتخت حاشیه نداشت؛ از پنالتی اعلام‌شده توسط داور چهارم تا اخراج فراز کمالوند و انجام 6 تعویض از سوی پیکانی‌ها! این بازی را پیکان 2 بر یک برد تا شرایط سایپا برای بقا بدتر شود. بعد از مسابقه هم فراز که با ماموریت حفظ سایپا به این تیم رفته، مدعی شد نتایج مسابقات فوتبال ایران بیرون از زمین معلوم می‌شود. مخصوصا یک جای حرف‌های کمالوند جالب است؛ آنجا که گفت: «21هفته برای سایپا پنالتی اعلام نشده. مگر چنین چیزی امکان دارد؟» بله، امکان دارد. همین امسال در لالیگا 27هفته برای رئال مادرید پنالتی اعلام نشد. آنها 6ماه پنالتی نزدند تا اینکه این اتفاق برابر کادیز رخ داد. در نتیجه صرف این آمار چیزی را ثابت نمی‌کند.

تعریفی از آب در آمدی

یکی از مربیانی که نیم‌فصل اول خیلی از او تمجید شد، محمد ربیعی بود. ربیعی یکی از مربیان تئوریسین فوتبال ایران است که خودش مس رفسنجان را بالا آورده است. در دور رفت هم مجموعا عملکرد تیم او خوب بود، اما به‌نظر می‌رسد حجم ستایش‌ها در کنار حضور مفصل ربیعی در رسانه‌ها و نیز تمدید قرارداد زودهنگام او کار خودش را کرد و قطار مس از ریل خارج شد. جدول لیگ برتر نشان می‌دهد تیم رفسنجانی از 8 بازی آخرش فقط یکی را برده، 4 بار باخته و 3 مسابقه هم به تساوی انجامیده است. نمایش آخر تیم او برابر سپاهان هم که معرکه بود؛ یک باخت 5‌گله و دریافت 4 گل در 20دقیقه. شاید مس کم‌انگیزه باشد، اما این مدل نتیجه‌گیری هم اصلا جالب به‌نظر نمی‌رسد.

این الان متلک بود؟

حضور در نفت مسجدسلیمان آغازی باشکوه برای محمود فکری داشت. سرمربی رانده‌شده استقلال توانسته از 3 بازی اول 7 امتیاز بگیرد؛ 2 برد و یک مساوی که از قضا این مساوی در خانه سپاهان از آن دو پیروزی برابر مس رفسنجان و ماشین‌سازی مهم‌تر است. بعد از بازی اخیر برابر تیم تبریزی، فکری به‌طور مفصل از بازیکنانش قدردانی کرده و گفته: «از اینکه مربی چنین بازیکنانی هستم خیلی خوشحالم. این بازیکنان باید دیده شوند و می‌توانند در تیم‌های بزرگ و تیم ملی هم بازی کنند. از تک‌تک آنها دوباره تشکر می‌کنم.» محمودخان کمی هم احساساتی شده و بحث را به لژیونر شدن شاگردانش کشانده است. شما را نمی‌دانیم، اما ما بعد از خواندن این جملات یاد بازیکنان استقلال در دوران حضور فکری افتادیم. آیا محمود به کسی طعنه زده؟
 

این خبر را به اشتراک بگذارید