• چهار شنبه 15 تیر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 06
سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130886
+
-

آماربازی


27
سپاهان با برتری 4-1 در نیمه اول بازی با مس رفسنجان، باشکوه‌ترین نیمه اولِ فصل جاری را رقم زد. هیچ مسابقه دیگری در لیگ بیستم با چنین نتیجه‌ای در نیمه اول تمام نشده بود. در برد 6-1سپاهان مقابل آلومینیوم که بهترین برد این فصل بوده، نیمه اول 2-1تمام شد و 4گل در نیمه دوم به ثمر رسید. در دومین برد بزرگ فصل یعنی برتری 5 بر صفر پرسپولیس مقابل گل‌گهر نیز نیمه اول فقط یک گل داشت و 4گل دیگر در نیمه دوم زده شد. سپاهان همچنین مجموع گل‌هایش در نیمه اول را به 27گل رساند. 27گل زده در نیمه اول عدد خیره‌کننده‌ای است که 14تیم از 16تیم لیگ در کل 90دقیقه هم به آن نرسیده‌‌اند! سپاهان در نیمه اول دوبرابر نیمه دوم گل زده است.

19
 اگر سپاهان دو‌سوم گل‌هایش را در نیمه اول زده، در عوض دو‌سوم گل‌های پرسپولیس هم در نیمه دوم به ثمر رسیده است. عملکرد متفاوت این دو تیم در نیمه‌های اول و دوم از نکات جالب در رقابت دو مدعی اصلی قهرمانی این فصل بوده است. اگر یک جدول رده‌بندی براساس نتایج نیمه اول تنظیم شود، سپاهان با اختلاف صدرنشین این جدول خواهد بود و پرسپولیس 13امتیاز کمتر از سپاهان خواهد داشت! سپاهان تنها تیمی است که هرگز نیمه اول را بازنده به رختکن نرفته اما در عوض 5بار نیمه مربیان را باخته است. پرسپولیس با 19گل زده، گلزن‌ترین تیم در نیمه دوم است و تفاضل گل 13+ را در این نیمه دارد. تفاضل گل سپاهان در نیمه دوم 2+ است!

275
 نفت مسجدسلیمان از زمان روی کار آمدن محمود فکری هنوز هیچ گلی در لیگ نخورده است. نفتی‌ها این هفته با گل دقیقه آخر فردین رابط ماشین‌سازی را بردند و سومین کلین‌شیت متوالی این تیم در سومین بازی محمود فکری رقم خورد. تیم فکری حالا 275دقیقه است دروازه‌اش را بسته نگه داشته که این بهترین رکورد نفت مسجدسلیمان در فصل جاری است. نفت این هفته در حالی به دومین برد متوالی‌اش رسید که پیش از این 2برد، 9بازی متوالی را بدون کسب پیروزی پشت سر گذاشته بود. رکورد بیشترین بازی متوالی بدون کسب پیروزی در اختیار ماشین‌سازی است که از همان ابتدای لیگ تا هفته پانزدهم 14بازی را بدون برد سپری کرد. هم‌اکنون نفت آبادان و سایپا به‌ترتیب 11و 10بازی است که پیروز نشده‌اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید