• چهار شنبه 15 تیر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 06
سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130875
+
-

بازی در قطر، من را پخته‌تر کرد

مهدی ترابی که مدعی است با رفتن به قطر دیدگاهش نسبت به فوتبال عوض شده، در گفت‌و‌گو با همشهری از آرزوی بزرگش با پیراهن پرسپولیس که همان قهرمانی آسیا ست گفته

بازی در قطر، من را پخته‌تر کرد

امیرحسین اعظمی- خبرنگار

ترابی پس از حضوری ناموفق در فوتبال قطر بار دیگر به پرسپولیس برگشته و ثابت کرده می‌تواند مثل قبل نقشی مهم و کلیدی در تیم گل‌محمدی ایفا کند. پس از داربی و برد باارزش قرمز‌ها مقابل رقیب سنتی، گفت‌و‌گویی اختصاصی با ترابی داشتیم. ترابی که می‌توانست با نرفتن به قطر شاید قهرمانی با پرسپولیس را در آسیا تجربه کند، در گفت‌و‌گو با همشهری ورزشی تأکید کرده یکی از آرزوهایش در حال‌حاضر قهرمانی با قرمز‌ها در لیگ قهرمانان آسیاست.

  پرسپولیس داربی را برده و به‌نظر می‌رسد همه‌‌چیز در تیم شما به بهترین شکل ممکن پیش می‌رود.
برد در این بازی برای ما خیلی خوب شد. البته می‌توانستیم خیلی بهتر از این بازی کنیم. ما وقتی گل اول را زدیم باید روی ضدحملات گل دوم را هم می‌زدیم ولی کم‌دقت یا شاید کم‌حوصله بودیم. با این حال خدا را شکر که 3امتیاز مهم گرفتیم. در این مقطع باید داربی را می‌بردیم و 3امتیاز این بازی در راه قهرمانی خیلی به ما کمک می‌کند.

  چرا این داربی از لحاظ فنی انتظارات را برآورده نکرد؟
من قبول دارم که 2 تیم نسبت به داربی‌های قبل بازی خوبی انجام ندادند، ولی خوشحالم که در این شرایط ما برنده داربی بودیم. فکر می‌کنم حساسیت‌های این بازی تا حدودی روی مسائل فنی تأثیر گذاشت. به هر حال گاهی اوقات پیش می‌آید که در بازی‌ها هم چنین اتفاقاتی رخ دهد.

  گرفتن 4‌امتیاز از 2‌بازی سخت برابر سپاهان و استقلال برای شما راضی‌کننده است؟
ما باید سپاهان را هم می‌بردیم و واقعا حیف شد که این بازی را از دست دادیم و فقط یک امتیاز گرفتیم. اگر 6‌امتیاز می‌گرفتیم عالی می‌شد ولی دیگر این دو بازی تمام‌شده و باید به فکر بازی‌‌های بعدی باشیم.

  یحیی گل‌محمدی هم نخستین بردش را در تمام داربی‌ها جشن گرفت و حتما دیدی که بعد از بازی به چه شکلی خوشحالی کرد. در این خصوص چه نظری داری؟
آقا یحیی خیلی زودتر از اینها لیاقت برد در داربی را داشت. همین بازی رفت را ببینید، من بازی را دیدم و پرسپولیس باید با اختلاف چند گل برنده می‌شد. امیدوارم با این مربی در پایان فصل پنجمین قهرمانی را جشن بگیریم.

  در مورد جنجال‌های بازی صحبت کن که از خطای محمد نادری روی میلاد سرلک آغاز شد و بعد از این خطا، بلافاصله به سمت نادری رفتی. فکر می‌کردی آن اتفاقات پیش بیاید؟
روی آن خطا طبیعی بود که من به‌خاطر تیمم ناراحت شوم، ولی اگر دقت کنید وقتی به سمت بازیکن حریف رفتم واکنشی نشان ندادم. ما دوست نداشتیم اتفاقی رخ دهد که تمرکز تیم ما به هم بریزد و حتی کریم باقری هم بازیکنان ما را به سمت زمین خودمان هدایت کرد و می‌خواست درگیری‌ها تمام شود.

  مثل اینکه گفته بودی از احضار به کمیته انضباطی هم تعجب کردی؟
بله، خب من دلیلش را نمی‌دانم. فیلم بازی هم نشان می‌دهد با کسی درگیر نشدم.

  گفته می‌شود بازیکنان پرسپولیس از برخی بازیکنان استقلال به‌شدت ناراحت هستند و ظاهرا برخی از بازیکنان حریف الفاظ نامناسبی را در زمین مسابقه به‌کار برده‌اند. آیا این موضوع حقیقت دارد؟
بله، یک‌سری حرف‌ها زده شد که در پیش آمدن آن اتفاقات نقش داشت. برخی از بازیکنان حریف حرف‌های توهین‌آمیز می‌زدند و الفاظی که به‌کار برده شد، اصلا قشنگ نبود.

  بازیکنان پرسپولیس از چنین الفاظی استفاده نکردند؟
خدا را شاهد می‌گیرم که من هیچ‌چیزی از بچه‌های خودمان نشنیدم.

  در لیگ امسال رقابتی میلی‌متری با سپاهان دارید. آیا این نگرانی را ندارید که سپاهان یک تهدید بزرگ برای رسیدن به پنجمین قهرمانی شما به‌حساب می‌آید؟
هر تیمی در بازی‌های بعدی تمرکز بالایی داشته باشد قهرمان خواهد شد. بازی‌ها از این به بعد قطعا مهم‌تر می‌شود و باید کم اشتباه بازی کنیم. مسئله دیگر این است که باید روی موقعیت‌هایی که از دست می‌دهیم بیشتر کار کنیم. ما در خیلی از بازی‌ها یک گل زدیم ولی در ادامه موقعیت‌های زیای را از دست دادیم که این مشکل باید برطرف شود. ما باید خیلی خوب روی بازی‌های باقیمانده تمرکز کنیم و در این 8فینالی که داریم بیشترین امتیاز ممکن را بگیریم.

  تو در لیگ قهرمانان و لیگ برتر عملکرد بسیار خوبی داشتی و به‌نظر می‌رسد پیشرفت خیلی خوبی از لحاظ فنی داشته‌ای. در این خصوص صحبت می‌کنی؟
این درست است که من حضور کوتاه‌مدتی در فوتبال قطر داشتم ولی وقتی وارد فوتبال این کشور شدم ذهنیت و دیدگاهم در مورد فوتبال عوض شد. من بعدها در این مورد بیشتر صحبت خواهم کرد ولی اتفاقاتی رخ داد که مرا پخته‌تر کرد.

  ظاهرا با مربی العربی هم ارتباط خوبی نداشتی؟
نتوانستم ارتباط بگیرم و خیلی هم دوست ندارم در مورد این موضوع صحبت کنم. فقط از این خوشحالم که حالا می‌توانم برای پرسپولیس بازی کنم. امیدوارم با این تیم در لیگ برتر قهرمان شوم و البته یکی از آرزوهای بزرگم این است که در لیگ قهرمانان آسیا با پیراهن پرسپولیس قهرمان شوم.

  فکر می‌کنی با ادامه این درخشش به تیم ملی هم دعوت شوی؟
هر بازیکنی دوست دارد برای تیم ملی کشورش بازی کند و خوشحال می‌شوم که دوباره دعوت شوم. من برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم.

  ایران به جام جهانی صعود می‌کند؟
تیم ملی با این قدرت فنی این شایستگی را دارد که خیلی راحت به جام جهانی برود. امیدوارم این اتفاق رخ دهد. رفتن به جام جهانی قطعا می‌تواند به پیشرفت فوتبال ما کمک کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید