• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
دو شنبه 23 فروردین 1400
کد مطلب : 127920
+
-

سپاهان در پیچ تاریخی

چند نکته تلگرافی در مورد نبرد سرنوشت‌ساز سپاهان- نفت مسجدسلیمان


در شرایطی که پرسپولیس برای برگزاری مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به هندوستان سفر کرده است، رقیب اصلی این تیم در مسیر قهرمانی لیگ برتر یعنی سپاهان امروز باید بیستمین مسابقه فصلش را برابر نفت مسجدسلیمان برگزار کند. چند نکته کوتاه در مورد این مسابقه بخوانید.
 سپاهان تنها به شرط کسب پیروزی در این مسابقه صدر جدول را از پرسپولیس بازپس می‌گیرد. این شرایط درصورت کسب تساوی برای طلایی‌پوشان فراهم نخواهد شد. اگر سپاهان مساوی کند امتیازاتش در عدد 41با پرسپولیس برابر می‌شود، اما تفاضل گل سرخپوشان 17است و آوراژ تیم اصفهانی 16.
 سپاهان در دور رفت 3باخت داد که هر 3با نتیجه مشابه 3بر یک رقم خورد. یکی از 3 تیمی که سپاهان را برد، همین نفت مسجدسلیمان بود. 2برد دیگر را هم گل‌گهر سیرجان و پدیده مشهد برابر شاگردان محرم نویدکیا به‌دست آوردند. سپاهان در دور برگشت از گل‌گهر انتقام گرفت و این تیم را یک بر صفر شکست داد. حالا باید دید آیا تیم اصفهانی موفق به گرفتن انتقام از نفت مسجدسلیمان خواهد شد یا نه؟
  درصورت برتری برابر نفت مسجدسلیمان، سپاهان صاحب هفتمین پیروزی پیاپی خود در لیگ برتر خواهد شد؛ آنچه در 7فصل اخیر بی‌سابقه بوده است. بیشترین بردهای متوالی سپاهان در این بازه زمانی به لیگ چهاردهم برمی‌گردد که این تیم با پیروزی در هر 6دیدار پایانی قهرمان مسابقات شد. سپاهان فصل گذشته هرگز بیش از 4بازی پیاپی را نبرد و بهترین رکورد این تیم در دوران هدایت امیر قلعه‌نویی، برتری در 5بازی پشت سر هم بود.
  سپاهان تا پایان هفته بیستم فصل گذشته 36امتیاز کسب کرده بود، اما پیروزی احتمالی در مسابقه امروز جمع امتیازات طلایی‌پوشان را به عدد 43می‌رساند؛ این یعنی 7امتیاز بیشتر از بازه مشابه در لیگ نوزدهم. سپاهان در نخستین فصل سرمربیگری محرم نویدکیا در حال خلق اعداد و ارقام در خور توجهی است. حالا محرم در پایان ثلث دوم لیگ به پیچ‌های سرنوشت‌ساز مسابقات رسیده و باید دید قادر به حفظ تعادل تیمش هست یا نه.
  عاقبت اینکه نویدکیا امروز رودرروی محمود فکری قرار می‌گیرد؛ مردی که چند هفته قبل روی نیمکت استقلال یک روز بسیار بد را در اصفهان پشت سر گذاشت. قطعا شکست 2 بر صفر تیم فکری برابر سپاهان در روزی که استقلال یکی از بدترین مسابقات فصلش را ارائه داد، در اخراج او بی‌تأثیر نبود. حالا اما فکری لبالب از انگیزه است و برخلاف استقلال بازیکنان مشتاقی هم در اختیار دارد. آیا زور نویدکیا به این تیم می‌رسد؟

این خبر را به اشتراک بگذارید