چهار شنبه 6 اسفند 1399
کد مطلب : 125339
+
-

اجرای همزمان طرح صاعقه و اقتدار از سوی پلیس پایتخت، مجرمان را غافلگیر کرد

مجرمانی با انگیزه‌های عجیب

پیگیری
مجرمانی با انگیزه‌های عجیب

 با اجرای همزمان 2طرح صاعقه و اقتدار از سوی پایتخت، 850تبهکار در نقاط مختلف تهران بازداشت شدند.
به‌گزارش همشهری، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از طرح‌های اجرا شده، ششمین مرحله از طرح صاعقه بود که هدف آن برخورد با سارقان، زورگیران و مالخران بود و دیگری طرح اقتدار که به‌منظور برخورد با اراذل و اوباشان صورت‌گرفت. با اجرای طرح صاعقه 463کیف‌قاپ، موبایل‌قاپ، زورگیر و مالخر دستگیر شدند که از آنها 62دستگاه خودروی مسروقه کشف شد و 47باب منزل که دارای 147اتاقک بودند و البته پاتوق مجرمان، که همگی پلمب شدند. در طرح اقتدار نیز 219نفر از اراذل و اوباشان، توزیع‌کنندگان مواد‌مخدر، گردانندگان مراکز قمار و فساد و همچنین 127نفر دیگر درخصوص حمل سلاح بازداشت شدند و حدود 1400قبضه سلاح سرد نامتعارف از قبیل قمه، شمشیر و... جمع‌آوری شد. در این طرح 41نفر اراذل و اوباش سطح‌دار که تحت تعقیب بودند نیز دستگیر شدند. به‌گفته سردار رحیمی، با دستگیری این افراد 129پرونده درخصوص شرارت، درگیری، عربده‌کشی، قدرت‌نمایی، ضرب و جرح و... تشکیل شد و 121محله و منطقه و ازجمله قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها و... پاکسازی شدند و یک‌میلیون ‌و 237هزار و 863عدد انواع مواد محترقه کشف شد. وی با اشاره به فعالیت برخی از اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز گفت: با اجرای طرح اقتدار، 20صفحه مجازی مجرمانه شناسایی، 4مورد از آنها مسدود و 4نفر از گردانندگان و ادمین‌های کانال‌های اراذل و اوباش در بستر فضای مجازی احضار و توجیه شدند.

   فیلم جنجالی

«مردی دیوانه‌وار با چاقو به راننده206 ضربه می‌زند و تلاش افراد رهگذر برای میانجیگری بی‌نتیجه است» این بخشی از فیلم هولناکی است که چند روز قبل در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست و جنجالی شد. ضارب حدود 65ضربه چاقو به راننده زد و پا به فرار گذاشت و پس از آن جوان زخمی به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت. با انتشار این فیلم مأموران کلانتری جنت‌آباد ضارب فراری را در جریان طرح صاعقه به دام انداختند و او دیروز در میان متهمان دستگیر شده بود.

چرا با بی‌رحمی 65ضربه به راننده206 زدی؟
جنون سراغم آمده بود. دلیلش هم این بود که آنها برادرم را با چاقو زده بودند و من فکر کردم که او فوت شده است.
منظورت از آنها کیست؟
همان راننده‌ای که حالا در بیمارستان است و دوستش. آنها چند روز قبل ماشین‌شان را مقابل پارکینگ ساختمان ما پارک کرده بودند که برادرم به آنها اعتراض کرده بود. ظاهرا بر سر این موضوع درگیر شده و از برادرم کینه به دل گرفته بودند. به همین دلیل روز حادثه سراغ برادرم آمدند تا دست به انتقام‌جویی بزنند. آنها با چاقو ضرباتی به برادرم زدند که خوشبختانه زنده ماند اما من در آن لحظه تصور کردم او فوت شده است.
بیشتر توضیح بده؟
ماجرای فیلم منتشرشده درباره روزی است که من داخل خانه نشسته و در حال تماشای فیلم بودم. ناگهان صدای درگیری از بیرون شنیدم. مقابل پنجره رفتم و دیدم برادرم با 2مرد ناشناس درگیر شده است. یعنی همان راننده مجروح و دوستش. من روی برادرم خیلی حساس هستم و نمی‌توانم ببینم کسی او را اذیت می‌کند. به‌سرعت خودم را به خیابان رساندم و با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شدم. برادرم خون‌آلود روی زمین افتاده بود و با دیدن این وضعیت کنترلم را از دست دادم. فکر کردم برادرم جان باخته است. درحالی‌که به‌شدت عصبانی بودم به سمت سرنشینان206 هجوم بردم و چاقو را از دست یکی از آنها قاپیدم و شروع کردم به ضربه زدن. اصلا دیوانه شده بودم و متوجه چیزی نبودم.
از کسی که او را با چاقو زدی خبر داری؟
بله. خوشبختانه زنده مانده. من ضربه‌ها را به جاهای حساس بدنش نزدم.

   سارقی با خالکوبی1970
یکی از سیاستمداران چند روز قبل به دام یک زورگیر خشن گرفتار شد. زورگیری با خالکوبی عدد1970 پشت گردنش. این مشخصات که شاکی به‌خاطر سپرده بود به کمک پلیس آمد و باعث شد مأموران کلانتری عباس‌آباد که چند روز قبل در جریان طرح صاعقه سارقی را هنگام زورگیری دستگیر کرده بودند، با دیدن خالکوبی1970 پشت گردنش راز سرقت قبلی وی را هم فاش کنند. با دستگیری دزد 26ساله مشخص شد که وی ظرف مدت 2‌ماه حدود 13سرقت در مرکز تهران انجام داده است.

انگیزه‌ات از زورگیری چه بود؟
2‌ماه قبل برادرم کشته شد. بعد از مرگ او به‌شدت دچار افسردگی شدم و تصمیم گرفتم زورگیری کنم تا کمی به آرامش برسم.
می‌خواستی با زورگیری به آرامش برسی؟
هرکس با انجام کاری به آرامش می‌رسد. آدم‌ها با هم فرق دارند. من هم با زورگیری به آرامش می‌رسم.
چرا برادرت کشته شد؟
به‌خاطر اختلافات خانوادگی به خودش چاقو زد.
از چند نفر سرقت کردی؟
حالم خوب نیست نمی‌دانم از چند نفر سرقت کرده‌ام اما می‌گویند 13نفر.
چرا حالت خوب نیست؟
به‌خاطر برادرم. نمی‌دانم چرا این کار را کرد. فکر نمی‌کردم خودش را بکشد. من هم مثل برادرم اهل درگیری هستم. جای ضربه چاقو روی سرم را می‌بینید؟ به‌خاطر این است که همیشه دعوا می‌کنم.
ظاهرا یکی از طعمه هایت، مرد سیاستمداری بوده که از روی عددی که پشت گردنت خالکوبی کردی شناسایی‌ات کرده است؟
من عاشق عدد 1970 هستم و این عدد را مدت‌ها قبل پشت گردنم خالکوبی کردم. عددی که همیشه فکر می‌کردم عدد شانس من است شد بلای جانم. یکی از شاکیانم که من گوشی موبایلش را سرقت کردم ظاهرا یک سیاستمدار بوده. البته هنگام سرقت او را نشناختم. مثل یک آدم عادی بود. بعدا که دستگیر شدم به من گفتند که او یکی از سیاسیون بوده است.

   حمله خونین به متهم مقابل دادسرا
ماموران پلیس پایتخت در تازه‌ترین طرح صاعقه، پسری را دستگیر کردند که مقابل یکی از دادسراهای تهران به سمت متهمی هجوم برده  و او را با چاقو زخمی کرده بود. او که خودش با قرار وثیقه از زندان آزاد شده می‌گوید که برای انتقام‌جویی چنین نقشه‌ای را کشیده بود.

چطور جرأت کردی مقابل دادسرا با قمه به سمت متهم حمله کنی؟
اشتباه کردم. هر وقت عصبانی می‌شوم نمی‌توانم خودم را کنترل کنم. او برادرم را کتک زده بود و من برای انتقام‌جویی دست به چنین کار اشتباهی زدم.
پس او به اتهام ضرب و شتم برادرت دستگیر شده بود؟
بله. او در سفره‌خانه‌ای مهمان برادرم بود. در این مهمانی دوستانه متهم با یکی از دوستان برادرم درگیر شد. ظاهرا دعوایشان بر سر این بود که دوست برادرم پشت سر رفیق متهم حرف زده بود. ناگهان دعوا بالا گرفته و متهم با سر به‌صورت برادرم که قصد میانجیگری داشت زد و از سفره‌خانه بیرون رفت. او و دوستش همان شب در خیابان به اتهام قدرت‌نمایی دستگیر شدند. روز بعد به دادسرا رفتم و به متهم گفتم چرا برادرم را زدی و او در جواب گفت خوب کاری کردم. همین باعث شد تا از او کینه به دل بگیرم و نقشه انتقام‌جویی بکشم.
از روز حادثه بگو؟
آن روز متوجه شدم که قرار است متهم را با وثیقه آزاد کنند. من هم برای انتقام‌جویی مقابل دادسرا رفتم و با قمه به سمت وی حمله‌ور شدم. چند ضربه به او زدم و زخمی‌اش کردم اما همان‌جا دستگیر شدم.
روی دسـتــت خالکوبی کردی «خدایا توبه»؛ دلیلش چیست؟
من سابقه دارم و چند‌ماه قبل وقتی از زندان آزاد شدم توبه کردم که دور خلاف را خط بکشم. به همین دلیل روی دستم خالکوبی کردم خدایا توبه.
به توبــه‌ات پایبند بودی؟
نه خیلی زود آن را شکستم. حالا هم دوباره باید به زندان برگردم.

   سرقت برای هیجان 
عاشق خودروی سمند بود و برای هیجان و تفریح شیشه خودروهای سمند را سرقت می‌کرد. خودش می‌گوید تبحر خاصی در سرقت شیشه‌های ماشین سمند داشته و فقط برای هیجان و تفریح تبدیل به دزد شده است. او سرانجام به دام مأموران کلانتری ابوسعید افتاد و حالا می‌گوید که به‌شدت پشیمان است.

فقط برای هیجان و تفریح سرقت می‌کردی؟
عاشق هیجان دزدی هستم. خودم مغازه دارم و به هیچ عنوان مشکل مالی ندارم. شاید باورتان نشود اما وضع مالی خیلی خوبی دارم و فقط به‌خاطر هیجان دست به سرقت می‌زدم.
حالا چرا شیشه خودروهای سمند را سرقت می‌کردی؟
راستش من عاشق ماشین سمندم. یعنی حاضر نیستم سمند را با بنز، بی‌ام دبلیو یا پورشه عوض کنم. دوره دیدم و خوب بلدم که با ابزاری خاص شیشه خودروی سمند را از جا دربیاورم و بدزدم. هر بار که سرقت می‌کنم احساس خوبی دارم. از اینکه می‌توانم از مهارتم استفاده کنم یا بهتر بگویم از استعدادی که دارم! لذت می‌برم.
سابقه داری؟
سابقه که بله دارم. سرقت لوازم خودرو. سرقت شیشه خودروهای سمند. حدود 3 یا 4بار به زندان رفتم و جمعا 9سال حبس کشیدم.
و باز هم به کارهای خلافت ادامه دادی؟
گفتم که از هیجانش خوشم می‌آید. به شکل تفریح نگاهش می‌کنم.
ارزش این را دارد که هر بار زندانی شوی؟
خب این بخش زندان رفتنش اصلا خوب نیست! از زندگی در زندان بیزارم.
با شیشه‌های سرقتی چه می‌کردی؟
یکی را برای خودم برمی‌داشتم و مابقی را می‌فروختم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید