• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
شنبه 18 بهمن 1399
کد مطلب : 123837
+
-

شبکه ‌اجتماعی صدا

کاربران در اپلیکیشن کلاب‌هاوس که این روزها خیلی پرطرفدار شده می‌توانند به مکالمات، مصاحبه‌ها و مباحثات افراد مورد علاقه خود گوش دهند

عمادالدین قاسمی پناه- خبر‌نگار

کلاب‌هاوس(Clubhouse) یک اپلیکیشن در گروه شبکه‌های اجتماعی است که مبتنی بر گفت‌وگوی صوتی است. کاربران می‌توانند به مکالمات، مصاحبه‌ها و مباحثات افراد سرشناس و مورد علاقه خود درباره موضوعات مختلف گوش بسپارند. به گزارش گاردین، این اپلیکیشن دقیقاً مانند اتصال به پادکست است، با این تفاوت که شما از محتوای لحظه‌ای و زنده آن استفاده می‌کنید. این اپلیکیشن همچنین از نوعی ویژگی انحصاری برخوردار است. اما این انحصار به چه معناست؟
عضویت در کلاب‌هاوس فقط از طریق «دعوت» امکان‌پذیر است. در واقع، شما نمی‌توانید آن را از یک اپ‌استور دانلود و یک حساب کاربری ایجاد کنید. درست مانند یک کشور واقعی یا یک باشگاه خاص اسب سواری، شما باید برای عضویت در آن، از سوی یک عضو دیگر دعوت یا به‌عبارت دیگر معرفی شوید. این همان «نخبه‌گرایی» در دنیای واقعی است، اما به شکل مجازی.
هنگامی که عضو این اپلیکیشن شدید، موضوعات موردعلاقه‌ای مانند فناوری، کتاب، تجارت یا بهداشت را انتخاب می‌کنید. هرچه اطلاعات بیشتری راجع به علایق خود به اپلیکیشن بدهید، این اپلیکیشن اتاق‌های مکالمه و افراد بیشتری را به شما پیشنهاد می‌کند تا آنها را دنبال کنید یا به آنها بپیوندید.
اتاق مکالمه دقیقاً مانند تماس کنفرانسی است، اما تعداد کمی در حال گفت‌وگو هستند و بیشتر افراد به صحبت‌های آنها گوش می‌دهند. این در حالی است که درست مانند یک تماس تلفنی، پس از پایان این مکالمه، اتاق بسته می‌شود. برخلاف اپلیکیشن Twitch که ویدئوهای پخش شده برای بازدید و تماشای دوباره در پلتفرم باقی می‌ماند، گفت‌وگوی زنده صوتی در اتاق‌های مکالمه کلاب‌هاوس ناپدید می‌شود. با این حال، کاربران می‌توانند گفت‌وگوهای زنده را ضبط کنند.

روش عضویت
برای آنکه عضو این اپلیکیشن شوید، یک کاربر حاضر در کلاب‌هاوس باید دعوتنامه‌ای برای شما ارسال کند تا به شما امکان راه‌اندازی یک حساب را بدهد. اگر از شما دعوت شده باشد، لینکی را مشاهده خواهید کرد که به شماره تلفن شما ارسال شده و شما را به یک صفحه ثبت‌نام در اپلیکیشن هدایت می‌کند.
با این حال، کاربران کلاب‌هاوس نمی‌توانند برای همه دعوتنامه ارسال کنند. کاربران این اپلیکیشن در ابتدا فقط 2دعوتنامه در اختیارشان گذاشته می‌شود.
اما نگران نباشید. سازندگان کلاب‌هاوس اخیرا اعلام کرده‌اند که هدفگذاری سال2021 آنها، تکمیل مرحله بتای اپلیکیشن است که درنهایت می‌توانند در «کلاب‌هاوس را به روی همه جهان باز کنند.»

این خبر را به اشتراک بگذارید