• پنج شنبه 17 آذر 1401
  • الْخَمِيس 14 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 08
شنبه 29 آذر 1399
کد مطلب : 119147
+
-

سرقت میلیاردی همسایه‌های قلابی

زورگیران خشن در نقش همسایه قدم به خانه مرد تهرانی گذاشتند و با تهدید و ضرب و شتم 2میلیارد و750میلیون تومان اموال او را سرقت کردند.
به‌گزارش همشهری، اواخر آبان‌ماه امسال مأموران پلیس در جریان سرقت میلیاردی از خانه‌ای در شمال‌غرب تهران قرار گرفتند و راهی آنجا شدند. صاحبخانه زن جوانی بود که در تحقیقات گفت: ساعتی قبل در خانه بودم که زنگ در به‌صدا درآمد. از چشمی در که نگاه کردم 2جوان را دیدم. آنها گفتند که همسایه‌ طبقه بالا هستند و من هم در را باز کردم. اما به‌محض باز شدن در 2مرد که ظاهرا در کنار دیوار مخفی شده بودند و چهره‌شان را پوشانده بودند، من را هل داده و وارد منزل شدند.
شاکی ادامه داد: آنها شروع به ضرب و شتم من کردند و گفتند که اگر محل نگهداری طلاهایم را نگویم، مرا خواهند کشت. من هم از ترس جانم محل طلاها را اعلام کردم و آنها همه طلاهایم به‌همراه 30هزار دلار را که درمجموع 2میلیاردو750میلیون تومان ارزش داشت، به‌سرقت بردند و فرار کردند.
با این شکایت، تیمی از مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری دزدان وارد عمل شدند. آنها در نخستین اقدام به بررسی دوربین‌های مداربسته بیرون ساختمان و ساختمان‌های اطراف پرداختند و متوجه شدند که دزدان 3مرد و 2زن بودند که سوار بر یک خودروی تیبا سفید مقابل ساختمان مالباخته توقف کرده و پس از آن 2مرد و 2زن از ماشین پیاده و وارد خانه شده و نقشه سرقت را عملی کرده‌اند. ماموران که حدس می‌زدند سارقان از قبل از وجود طلاها و دلارها در خانه شاکی باخبر بوده‌اند، تحقیقات خود را ادامه دادند و متوجه شدند که یکی از اقوام شاکی زنی به‌نام سمیراست که شوهرش یک خودروی تیبای سفید دارد.
در ادامه سرنخ‌هایی به‌دست آمد که نشان می‌داد خودرویی که دزدان برای سرقت از آن استفاده کرده‌اند، همان خودروی شوهر سمیرا به‌نام کامران بوده است. مأموران سمیرا و کامران را زیرنظر گرفتند و دریافتند که هردوی آنها به‌همراه یکی از دوستان سمیرا به‌نام ناهید در این سرقت نقش داشته‌اند که با دستور قضایی هر 3نفر آنها دستگیر شدند و از مخفیگاه آنها در حومه تهران 200میلیون تومان پول نقد به‌همراه یک خودروی صفر که متهمان با پول‌های سرقتی خریده بودند کشف شد.
سرهنگ بهزاد اختیار، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: با دستگیری 3متهم پرونده، خودرو و اموال مسروقه کشف شده از مخفیگاه آنها که ارزش آنها یک‌میلیارد تومان بود به اداره آگاهی منتقل شد و تحقیقات برای دستگیری همدستان متهمان در این سرقت ادامه دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید